SamsungSpravodajstvo

Samsung Galaxy S20 by mal ponúknuť displej, aký sme u kórejskej firmy ešte nevideli

Samsung Galaxy S20 by mal podľa najnovších správ ponúknuť displej so zobrazovacou frekvenciou až do 120Hz s možnosťou prepnutia na 60Hz.

Nie je žiadnym tajomstvom, že spoločnosť Samsung už čoskoro predstaví novú produktovú líniu smartfónov Galaxy. Konkrétne 11.2.2020 je Samsungom naplánovaná udalosť, počas ktorej by mali byť pravdepodobne predstavené tohtoročné vlajkové smartfóny spoločnosti. Očakáva sa, že budú predstavené zariadenia Galaxy S20 (pozn. redakcie: predtým označovaný ako Galaxy S11)Samsung Galaxy Fold 2.

Portál SamMobile prišiel s informáciami, ktoré hovoria o tom, že spoločnosť Samsung v zariadení Galaxy S20 implementuje displej so zobrazovacou frekvenciou do 120Hz.  Len pre porovnanie, takto vysokú zobrazovaciu frekvenciu majú primárne zariadenia určené na hranie hier, ako je napríklad ASUS Rog Phone 2.

Portál sa odvoláva na časť kódu v nadstavbe One UI 2.0, v ktorej našli možnosť prepnutia zobrazovacej frekvencie displeja zo 60 na 120Hz. Vyššia zobrazovacia frekvencia by mala používateľom umožniť plynulejšie animácie, vrátanie skrolovania displeja. Zároveň spolu s vyššou zobrazovacou frekvenciou ide ruka v ruka lepšia odozva displeja a menšia záťaž na oči. Druhým dychom však treba povedať, že aj samotné aplikácie a hry musia podporovať vyššiu zobrazovaciu frekvenciou, a zároveň vyššia zobrazovacia frekvencia si vyberie svoju daň na vyššej spotrebe energie.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close
Pracovné ponuky