fbpx
TECHNOLÓGIE

Samsung Galaxy S10 bude zrejme vybavený novo odhaleným 48MP fotoaparátom

Spoločnosť Samsung predstavila svoje nové, vrcholné fotoaparátové snímače, ktoré budú zrejme súčasťou aj novej vlajkovej lode Samsung Galaxy S10. Nové snímače využívajú najmodernejšie technológie, vďaka čomu sú priamymi konkurentmi aj snímačov značky Sony.

Určené sú pre fotoaparáty s viacerými fotoaparátmi

Predstavená bola dvojica nových Isocell Plus image snímačov, ktoré disponujú naozaj úctyhodným rozlíšením. Prvým z dvojice je 48MP snímač Bright GM1, zatiaľ čo druhý Bright GM2 ponúka 32MP rozlíšenie. Oba senzory majú miniatúrne 0,8 mikrometrové pixely, vďaka čomu je možné vtesnať oveľa väčší počet pixelov na menší priestor. Nové snímače ale aj napriek svojim výborným vlastnostiam neuvidíme osadené samostatne. Podľa spoločnosti Samsung sú nové snímače Bright úzko späté s technológiou Isocell Plus, ktorá pomáha snímačom s nízkym rozlíšením. Tým pádom sa dá takmer jednoznačne povedať, že spoločnosť Samsung plánuje nové snímače využívať hlavne v smartfónoch s viacerými objektívmi, presnejšie s 3 a 4.

Zdroj: Samsung

Neustále jasný a čistý obraz

Veľký počet pixelov neznamená vo všetkých prípadoch lepšie. Ich najväčším kameňom úrazu sú fotografie pri zlých svetelných podmienkach. Obrovský počet pixelov spôsobuje oveľa väčšiu zrnitosť, ktorá je pri nočných fotografiách nežiadúca. Spoločnosť Samsung tento problém už v minulosti odstránila a plánuje tak urobiť aj v prípade nových snímačov Bright. Obraz má „vyčistiť“ technológia Tetracell, ktorej úlohou je spájanie 4 pixelov do jedného väčšieho, čím sa dosahuje výsledok, ktorý by v tých podmienkach dokázali „menšie“ 12MP alebo 8MP snímače s pixelmi o veľkosti 1,6 mikrometrov.

Výroba sa začne už čoskoro

Masová produkcia nových snímačov by sa mala začať už čoskoro. Presnejšie, spustená by mala byť v štvrtom štvrťroku tohto roka. Podľa odhadov by sa tým pádom mohli ocitnúť aj v novej vlajkovej lodi Samsung Galaxy S10, poprípade v pripravovanom Galaxy X.

Zdroj: techradar.com, úvodný obrázok (vlastný)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Tagy
Close
Close