SamsungSpravodajstvo

Test odolnosti „nového“ skladacieho Samsungu Galaxy Fold nedopadol úplne podľa predstáv

Nová verzia je aj napriek viacerým novinkám stále náchylná na poškodenie ohýbacieho mechanizmu

Prvý skladací smartfón od juhokórejského Samsungu prešiel za posledné mesiace rozsiahlou zmenou, teda ak ho porovnáme s jeho prvotnou verziou. Tá mala veľké nedostatky v oblasti odolnosti, čo spoločnosť Samsung donútilo ku odloženiu predaja smartfónu Galaxy Fold a následnému vývoju viacerých „opravných“ a spevňujúcich prvkov. Ako je na tom teda prvá skladačka od Samsungu po rozsiahlych zmenách? Odolnosť smartfónu najnovšie otestoval známy YouTuber JerryRigEverything, ktorý sa so smartfónom Galaxy Fold rozhodne nemaznal.

Predný displej môžme porovnávať s bežným smartfónom

Skladací smartfón Galaxy Fold disponuje hneď dvojicou displejov, pričom každý z nich používa úplne iné technológie. Vonkajší „tenký“ a menší displej je postavený podobne, ako displej klasického smartfónu. Ako spomína autor videa, v teste odolnosti dosiahol podobných výsledkov, ako akýkoľvek bežný smartfón. Na druhú stranu, oveľa horšie dopadol práve revolučný vnútorný ohýbací displej.

Vnútorný displej vyzerá po jeho otestovaní naozaj zle. Je to spôsobené najmä tým, že je vyrobený z mäkčeného plastu, ktorý nie je pochopiteľne taký odolný, ako klasické sklo, či zafírové sklo. Človek by však čakal, že Samsung odolnosť displeja posunul aspoň na úroveň, kedy by sa dalo zariadenie používať za bežných podmienok. Ako však ukázal v teste JerryRigEverything, vnútorný displej zariadenia sa dá poškodiť už samotným nechtom, respektíve jeho silnejším pritlačením. Takáto situácia určite nie je bežná, no nie je ani úplne vylúčená a pri bežnom ukladaní do vrecka, či pri nechcenom pritlačení nejakého predmetu na displej by sa takáto situácia mohla bezproblémovo nastať.

Ďalším kameňom úrazu na už vylepšenom Galaxy Fold je aj jeho „prachuodolnosť“. Samotný Samsung síce deklaruje, že zariadenie prachuodolné nie je, no to, čo nastalo v teste po styku s prachom a menším štrkom, vám doslova vyrazí dych. Do útrob ohýbacieho mechanizmu sa totižto behom niekoľkých sekúnd dostali čiastočky prachu a štrku, ktoré následne výrazne obmedzovali skladanie samotného smartfónu. Ďalšou nepríjemnosťou bolo určite aj škrípanie počas skladania a otvárania, ktoré určite nikomu nevyčarí úsmev na tvári.

Zariadenie Samsung Galaxy Fold je prvým zariadením svojho druhu od spoločnosti Samsung, čo treba brať určite do úvahy. Táto kategória zariadení aktuálne iba štartuje svoju púť, čiže treba počítať s viacerými nedostatkami, na ktoré upozorňuje aj samotný výrobca. Nám teda zostáva len dúfať, že výrobcovia nájdu už čoskoro riešenie, ako spomínané nedostatky odstrániť.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close