NovinkyTECH

Samsung dostal patent na skener odtlačku prstov v displeji. Takto bude fungovať

Nedávno sme vám priniesli informácie o tom, že spoločnosť Samsung si dala patentovať odomykanie smartfónu prostredníctvom skenera odtlačkov prstov v displeji.

V týchto dňoch WIPO (World Intellectual Property Organisation) prihlášku akceptovalo, znamená to že sme o krôčik bližšie k tejto technológii.

Táto technológia má fungovať na princípe vloženia špeciálnej vrstvy medzi digitizér a ochranné sklo, ktorá bude schopná vyhodnotiť odtlačok prsta na 12 rôznych miestach rozmiestnených po displeji.

Zdroj: PhoneArena.com

Táto technológia by mohla priniesť viacero bezpečnostných vylepšení. Napríklad, predstavte si, že do správ telefónu alebo do skrytej galérie sa dostane len majiteľ, teda človek ktorý má nahratý svoj odtlačok prsta v databáze.

Kedy?

Dobrá otázka, ktorou sa zaoberajú viacerí. Podľa dostupných informácií kde by sme mohli uvidieť túto technológiu je zariadenie Galaxy S9, ktoré by mohlo byť predstavené už na CES v januári budúceho roka.

Zdroj: PhoneArena.com, zdroj obrázku: Pixabay.com

Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.

Pridaj komentár

Close
Close