SamsungSpravodajstvo

Samsung chce v budúcom roku predstaviť viac skladateľných smartfónov

Samsung by mohol v budúcom roku priniesť viac skladateľných smartfónov ako tomu bolo v tomto. Zároveň sa sústredí na dostupnejšie 5G zariadenia

Mobilnej divízii spoločnosti Samsung sa v posledných mesiacoch vcelku darí. Dokazujú to dáta za 3. kvartál tohto roka, ktoré ukazujú viac ako pozitívne výsledky. Zo zverejnenej kvartálnej správy vyplýva, že prevádzkový zisk spoločnosti v porovnaní s predošlým sledovaným kvartálom vzrástol o 59% pričom dosiahol úroveň 8,6 miliardy €. Čistý zisk spoločnosti predstavoval približne 7 miliárd €. Týmto číslam spoločnosť vďačí hlavne tomu, že sa postupne otvárajú viaceré významné trhy, ktoré boli doposiaľ v dôsledku pandémie uzavretými.

„Na zlepšenie ziskovosti bolo potrebné podniknúť veľa krokov aj z obchodnej stránky. To zahŕňalo efektívnejšie riadenie nákladov prostredníctvom štandardizácie komponentov a zníženia marketingových výdavkov. V treťom štvrťroku tohto roka došlo tiež k zvýšeniu predaja tabletov a nositeľných zariadení.“ píše sammobile.com.

K tomuto výsledku prispeli viac menej všetky divízie spoločnosti vrátane skokového 50% nárastu predaju smartfónov v porovnaní s predošlým kvartálom pričom významnú úlohu zohrávali najme vlajkové smartfóny.

Viac skladateľných zariadení

Ako informuje portál sammobile.com, spoločnosť Samsung má v pláne v priebehu nasledujúceho roka priniesť viacero skladateľných zariadení. Jedným z prvých modelov, ktorý by mal byť dostupný, je Galaxy Z Flip 2. Rovnako by sme sa údajne mali dočkať aj odľahčenej verzie zariadenia Galaxy Z Fold.

Za týmito plánmi má stať veľký úspech nie len produktovej rady Galaxy Note 20, ale hlavne zariadenia  Galaxy z Fold 2, ktorý je veľmi obľúbeným smartfónom.

„Spoločnosť očakáva, že budúci rok bude na mobilnom trhu v znamení nárastu dopytu, keď sa ekonomiky po celom svete spamätajú z účinkov pandémie. Jej stratégia rozšírenia predajných centier spočíva v ďalšom rozširovaní ponuky skladacích telefónov a v uvádzaní cenovo dostupnejších 5G inteligentných telefónov na trh.“ píše Sammobile.com.

Mimochodom, podľa dát IDC, spoločnosť Samsung predala celkovo za uplynulý kvartál viac ako 80 miliónov smartfónov, čo predstavuje viac ako 2% nárast v porovnaní s rovnakým kvartálom minulého roka. Okrem iného vôbec najpredávanejším 5G smartfónom na trhu je zariadenie Galaxy S20+ 5G.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close