Pracovné ponuky
APLIKÁCIE A HRYSamsungSpravodajstvo

Samsung chce konkurovať Steamu. Spúšťa služba PlayGalaxy Link

PlayGalaxy Link je nová služba od Samsungu, ktorá ponúka veľmi podobné funkcie ako Steam Link od hernej platformy Steam.

Najznámejšia herná platforma na svete, Steam, ponúka svojim používateľom možnosť streamovania svojich hier do smartfónu pomocou aplikácie Steam Link. Podobnú službu prináša aktuálne aj spoločnosť Samsung (zatiaľ) pre obmedzené regióny naprieč svetom. Reč je konkrétne o službe PlayGalaxy Link. Na tému upozorňuje portál Neowin.net.

PlayGalaxy Link

Aby ste mohli začať službu PlayGalaxy Link používať (pozn. redakcie: aby ste službu vedeli využívať na Slovensku je potrebné zmeniť si región na USA alebo iný podporovaný región), najskôr si musíte nainštalovať počítačovú aplikáciu, a rovnako aplikáciu na smartfón z Galaxy Store (pozn. redakcie: dostupná je zatiaľ iba pre zariadenia Note 10 a Note 10+). V prípade ak vlastníte iný mode, tak nemusíte zúfať. Samsung hovorí, že čoskoro bude dostupná aj pre ďalšie zariadenia. Zároveň je potrebné mať najnovší Android 10 Pie.

Požiadavky pre  desktop:

Operačný systém Windows 10
Procesor Intel Core i5 alebo vyšší
Grafická karta NVIDIA GPU NVIDIA GTX 1060 or higher, AMD Radeon RX 550 or higher
Pamäť 8GB DDR4
Prístupový bod Gigabit router

Aplikáciu pre PC stiahnete zo stránok Samsungu.

Funkcie

Aplikácia automaticky vyhľadá hry, ktoré máte nainštalované na svojom PC s možnosťou manuálneho pridania do zoznamu v prípade ak nebola nájdená. Aplikácia na smartfóne následne nájde váš PC pre začatie stremovania.

PlayGalaxy Link aplikácia vám dovolí streamovať či už používate Wi-Fi alebo 4G/5G. Dokonca obsahuje „Wake on LAN“ funkciu, ktorá vám dovolí „prebudiť“ počítač a začať hrať. Aplikácia podporuje Bluetooth ovládače, s ktorými môžete hrať prakticky akýkoľvek druh PC hry. Samsung odporúča svoj glap ovládač, ktorý je špeciálne optimalizovaný pre Galaxy zariadenia.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close