fbpx
SamsungSpravodajstvo

Samsung by mohol predstaviť v prvej polovici budúceho roka smartfón s kamerou umiestnenou pod displejom

Samsung by mohol v prvej polovici budúceho roka predstaviť prvý smartfón so selfie kamerou, ktorá bude schovaná pod displejom.

Technologické spoločnosti, ktoré sa venujú vývoju smartfónov ako sú Xiaomi, Samsung, Huawei, Oppo a ďalšie sú priam „posadnuté“ dosiahnutím dokonalého displeja, ktorý by kompletne pokrýval prednú stranu zariadenia. Zatiaľ môžeme byť svedkami zmenšujúcich sa hrán okolo displeja, ako aj potrebného priestoru pre prednú selfie kameru. Spoločnosť Samsung chce však prednú stranu zariadenia posunúť na novú úroveň,  a to v relatívne krátkom čase.

„Under Display Camera Technology (UDC)“

Portál Gizmochina.com píše, že spoločnosť Samsung by mala byť pripravená v  prvej polovici budúceho roka predstaviť prvý smartfón so selfie kamerou, ktorá nebude schovaná v žiadnom výreze, ale priamo pod displejom. Portál ďalej píše, že spoločnosť disponuje aktuálne funkčným konceptom zariadenia tohto typu. Konkrétne sa spomínajú zariadenia s označením HIAA1 a HIAA2, ktorých skratka znamená „Hole In Active Area“. Prvé menované zariadenie má disponovať „klasickým“ dierovým výrezom, a druhé zariadenie využíva technológiu UDC. Očakáva sa, že spoločnosť začne s výrobou zariadenia s týmto typom displeja v priebehu prvého kvartálu budúceho roka.

Portál ďalej píše, že technológia HIAA2 by mala fungovať na princípe prehľadného displeja, ktorý bude dodávaný s množstvom malých vyvŕtaných otvorov v mieste umiestnenia kamery na displeji, aby sa zlepšil prenos svetla cez displej do kamery. Tento proces dierovania displeja sa volá „Laser Etching“. Ďalej, podľa dostupných informácií vývojoví tím spoločnosti aktuálne ešte  pracuje na znižovaní množstva pixelov v tejto oblasti displeja. Spoločnosť sa zároveň bude musieť vysporiadať aj s OLED substrátom, ktorý nie je dokonalo priehľadný, je totiž čiastočne sfarbený do žlta. Pravdepodobne však tento problém vyrieši softvérovo.

Je možné, že prvým zariadením s  touto technológiou bude smartfón Samsung Galaxy 11, prípade Galaxy Fold 2.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close