Spravodajstvo

Samsung a LG pracujú na 4-stranovom zakrivenom displeji

Samsung Galaxy S8 je krásny kúsok hardvéru vďaka svojmu zakrivenému displeju Infinity. Ale viete si predstaviť telefón, ktorý bude mať úplne zakrivený displej na všetkých 4 stranách po odstránení predných panelov? Za niekoľko rokov sa to môže stať realitou.

Viac obrazovky ako tela

Podľa novej správy pracujú Samsung a LG v súčasnosti na novom displeji, ktorý je zakrivený na všetkých 4 stranách. Zakrivený displej nám umožní mať smartfón, ktorý má iba predný displej s pomerom obrazovky k telu viac ako 98%.

Je hádam zrejmé, že smartfón s takýmto displejom pravdepodobne nedorazí v najbližšej dobe. Jeden z dôvodov je, že spôsob laminácie pri výrobe displeja neumožňuje dotykové vstupy na rohoch displeja. Ak sa spoločnosť Samsung alebo spoločnosť LG rozhodnú vytvoriť telefón so štvorstranným zakriveným displejom, budú najprv musieť riešiť tento hlavný problém. Po druhé, bude zaujímavé sledovať, kde firmy umiestnia prednú kameru na smartfóne so štvorstranným zakriveným displejom, pretože je nepravdepodobné, že predná strana zariadenia bude mať priestor pre fotoaparát. Nechajme sa teda prekvapiť.

Zroj: theverge.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
LG Samsung zakriveny displej
Close
Close