SpravodajstvoWindows

S Výročou aktualizáciou prichádza aj tranformácia aplikácií a hier na Windows!

Spolu s uvoľnením Windows 10 výročnou aktualizáciou a novým SDK, Buildom 14393 Microsoft ohlásil ďalšiu veľkú vec pre developerov.  Microsoft od včerajšieho dňa totiž uvoľnil vkladanie aplikácií pre PC, telefóny a ich inteligentné okuliare HoloLens využívajúcich Anniversary Update SDK. Inými slovami pre nás bežných používateľov to v preklade znamená, že developerom sa uľahčí vývoj aplikácií a hier pre Windows platformu a to prostredníctvom Projectu Centennial, resp. známeho aj ako mostu slúžiaceho na prepis  kódu z konkurenčného iOS pre Windows platformu.

Kevin Gallo, vedúci projektu Centennial na margo tohto kroku povedal:

Milióny používateľov využívajú Win32 a .NET môžu od dnes získať prístup a ťažiť z Univerzálnej Windows platformy a Windows obchodu. Využívanie moderného rozvoja UWP technológie, čistej inštalácie, odinštalovania či aktualizácií desktopových aplikácií, ako aj prístup k UWP APIs zahŕňajúc Živé dlaždice,..

Gallo ďalej dodal, že ich cieľom je pokračovať vo vývoji Windows platformy ako viac otvorenej pre vývojárov a poskytujúcej nástroje vývoj bez ohľadu na to, pre ktorú platformu je aplikácia vyvíjaná.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Ak ťa bavia témy technológií a vedy, tak si možno tým správnym kandidátom, aby si sa stal redaktorom nášho portálu. Napíš nám krátku ukážku textu ako píšeš a pošli ju na [email protected] My sa ti ozveme späť
Close
Close