SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

S umelou inteligenciou od Google si môžete teraz zahrať duet na klavíri

A.I. Duet, tak to je názov nového výtvoru Yotam Mana v spolupráci s  kuchyňou spoločnosti Google (Creative Lab divízie), ktorý umožňuje zahrať si duet na klavíri, ale nie hocijaký, ale s umelou inteligenciou. Jedná sa totiž o klavírového bota, ktorý reaguje na vašu aktivitu.

Celý tento proces funguje na jednoduchom princípe strojového učenia. Fakticky to prebieha tak, že po tom ako zahráte prostredníctvom klávesnice ľubovoľnú melódiu, tak následne umelá inteligencia  po chvíľke spustí svoje sólo. Cieľom tohto projektu ako uvádza Google, je oboznámiť verejnosť s umelou inteligenciou, a to tak, že dokáže napodobniť ľudskú činnosť.

Zdroj: vlastný

Projekt mimochodom využíva otvorený kód Magenta a nie je naučený žiadne melódie dopredu – učiť sa bude totiž všetko od vás, nečakajte teda od neho žiadne výkony Mozarta, pokiaľ ním teda nie ste.

V každom prípade ide o veľmi zaujímavý projekt, ktorého cieľom je priblížiť možnosti umelej inteligencie bližšie k ľuďom a to zábavnou formou. Aby sme ešte nezabudli, tu je odkaz kde si svoj duet môžete vyskúšať s počítačom.

Zdroj: The Verge

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
A.I. Duet Google Umelá inteligencia

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close