HuaweiSpravodajstvo

S týmto logom bude spoločnosť Huawei pravdepodobne propagovať 5G technológiu

To, že spoločnosť Huawei je priekopníkom vo vývoji 5G technológie nie je žiadnym tajomstvom. Samotný vývoj sa však netýka len mobilných zariadení, ale aj sietí.

Niekoľko dní dozadu spoločnosť Huawei dokonca oznámila, že aj napriek sankciám zo strany americkej vlády, bude budovať 5G siete vo viac ako 30 regiónoch sveta. Spoločnosť celkovo podpísala viac ako 40 kontraktov, v rámci ktorých bude distribuovať približne 100 000 5G staníc.

Najnovšie, Roland Quandt, jeden z populárnych leakerov upozornil prostredníctvom sociálnej siete Twitter na 5G logo, na ktoré si spoločnosť Huawei podala žiadosť o registráciu ochrannej známky.

Vedci a inžinieri pracujú už na 6G technológii

Mimochodom, niekoľko dní dozadu internet obehli správy o tom, že čínsky mobilný operátor China Mobile v kooperácii s Univerzitou Tsinghua začali práce na vývoji 6G technológie. Dnes však ťažko odhadnúť kedy príde a čo prinesie. Yang Cahobin, riaditeľ produktovej línie 5G technológie spoločnosti Huawei si však myslí, že nasledujúca dekáda bude dekádou 5G technológie.

V každom prípade, aktuálne pokrytie 5G technológiou je minimálne ako aj diverzifikácia zariadení s podporou 5G. Aktuálne priekopníkmi sú výrobcovia smartfónov ako Huawei, Samsung a Xiaomi. Možno však očakávať, že v najbližších mesiacoch bude ponuka samrtfónov s podporou 5G technológie širšia. Spomínajú sa napríklad spoločnosti Vivo a Oppo, ktoré patria medzi hlavných partnerov spoločnosti MediaTek, ktorá dva týždne dozadu predstavila prvý 5G procesor, ktorý by si mal nájsť cestu do zariadení strednej triedy.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Tagy
5G Huawei Roland Quandt Technológie

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi najväčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close