ANDROIDSpravodajstvo

S Androidom 11 príde pravdepodobne aj obmedzenie s fotoaplikáciami tretích strán, ktoré sa Vám nebude páčiť!

Android 11 údajne obmedzí možnosť pristupovania k fotografickým aplikáciám tretích strán

Android je známy tým, že si v ňom dokážete prispôsobiť v podstate všetko, čo Vás napadne. Týka sa to aj aplikácií určených pre fotografovanie. Druhým dychom však treba dodať, že s možnosťami prispôsobenia zariadení idú ruka v ruka aj zvýšené bezpečnostné riziká. Tie boli dlhú dobu z pohľadu Google na „druhej koľaji“. To sa však poslednými verziami Androidu vcelku zmenilo a ochrana súkromia a zabezpečenie zariadenia sú aktuálne jednou z hlavných priorít, na ktoré sa spoločnosť pozerá.

Koniec kamerám tretích strán? Údajne áno

So zvyšovaním ochrany osobných údajov a súkromia nás majú podľa správ portálu AndroidPolice.com čakať s príchodom Androidu 11 nové obmedzenia. Portál konkrétne píše, že používatelia stratia možnosť vybrať si z aplikácií tretích strán určených na fotografovanie. Spoliehať sa tak budú musieť na vstavanú aplikáciu výrobcom pre fotoaparáty.

Dôvod, ktorý sa za týmto obmedzením skrýva, je bezpečnosť používateľov.

„… sme presvedčení, že je to správny kompromis na ochranu súkromia a bezpečnosti našich používateľov.“ – píše sa na stránke Google Issue Tracker, ktorá monitoruje chyby aplikácií a častí systému, ktoré sú vo vývoji.

Android 11 tak stratí možnosť „slobodnej“ voľby spustenia ľubovoľnej aplikácie pre fotoaparáty. Okrem iného by systém mal vývojárom zablokovať aj možnosť simulácie rozhrania kamery v rozhraní ich aplikácií. Portál ďalej píše, že sa rozhodol otestovať tieto zmeny aj na vlastnej koži, a preto vyskúšal spustenie aplikácie požadujúcej prístup k ďalším fotografickým aplikáciám. Výsledok bol, že zatiaľ čo na Androide 10 smartfón chcel ponúknuť viac možností, tak v prípade Androidu 11, bola dostupná len predinštalovaná aplikácia výrobcom.

Android_10_pristup k foto aplikacii
Zdroj: AndroidPolice.com (prístup k fotografickým aplikáciám na Androide 10)
Android_11_pristup k foto aplikacii
Zdroj: AndroidPolice.com (prístup k fotografickým aplikáciám na Androide 11)

Používate vo svojom smartfóne vstavanú aplikáciu výrobcom, alebo máte nainštalovanú aplikáciu tretej strany? Dajte nám nižšie v komentároch vedieť.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close