SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Elon Musk sľubuje, že v roku 2019 pokryje celú Európu rýchlo nabíjacími stanicami pre elektromobily

sda

Elektromobily sú budúcnosťou, vedia to desiatky automobiliek po celom svete. Najväčším priekopníkom v tejto oblasti je však spoločnosť Tesla, ktorá sa pokladá za zakladateľa elektro mobilizácie.

Určite nikomu netreba zvlášť hovoriť, že sa spoločnosťou Tesla stojí Elon Musk, jeden z najväčších vizionárov našej doby. Jedná sa o človeka, ktorý nie lenže má „šialené“ nápady, ale ich aj realizuje. Najnovšie prostredníctvom sociálnej siete Twitter Elon Musk oznámil, že pokryje celú Európu, od Írska až po Turecko nabíjacími stanicami pre elektromobily.

Aktuálne má Tesla celosvetovo rozmiestnených 11,386 elektro staníc. Dve z nich dokonca nájdeme aj na Slovensku, tá známejšia je v bratislavskom obchodom centre Aupark. Inými slovami dostať z jednej časti Európy na druhú je dnes náročná úloha. Na druhej strane treba povedať, že na rozvoji elektro staníc pracuje viacero spoločností. Na Slovensku dokonca aj jedna zo sietí supermarketov, ktorá umiestňuje pri svojich nových predajniach vyhrané nabíjacie miesta pre elektromobily.

Zdroj: Twitter (Elon Musk) via Futurism.com

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close