ANDROIDSpravodajstvo

Rýchle prihlasovanie do mobilných aplikácií bude bezpečnejšie. Android zavádza novinku, na ktorú sme dlho čakali

Rýchle prihlasovanie do mobilných aplikácií pre Android konečne prichádza s bezpečnostným prvkom, na ktorý všetci čakali

Vývojári spoločnosti Google po rokoch prinášajú pokročilú bezpečnostnú funkciu, na ktorú zrejme čakala veľká časť používateľov mobilného operačného systému Android. Do najnovšej verzie Androidu totižto prichádza biometrická autentifikácia pri automatickom dopĺňaní prihlasovacích údajov v systéme a aplikáciách v Androide 10.

Slabé zabezpečenie aplikácií

Doterajšie riešenie automatického prihlasovania bolo častokrát kritizované najmä po stránke slabého zabezpečenia. Ak používateľ využíval automatické dopĺňanie a náhodou by ku jeho odomknutému zariadeniu získala prístup cudzia osoba, dokázala by sa bez dodatočnej autentifikácie prihlásiť do všetkých aplikácií na danom zariadení. V prípade zapnutia novej funkcie sa však takejto situácii môžu používatelia Androidu vyhnúť.

Najnovšia funkcia biometrickej autentifikácie v prípade automatického dopĺňania prihlasovacích údajov prichádza do systému Android 10 prostredníctvom nedávnej aktualizácie služieb Play a zapnutiu funkcie zo strany servera. Ak máte zariadenie s operačným systémom Android 10 a chceli by ste si overiť dostupnosť tejto funkcie, stačí ak otvoríte Nastavenia, zvolíte položku Google, ďalej Automatické dopĺňanie, následne Automatické dopĺňanie Google a na záver Zabezpečenie automatického dopĺňania. Ak vaše zariadenie ešte funkciou nedisponuje, poslednú položku v nastaveniach nenájdete.

Ako vo svojom nedávnom článku uvádza portál Android Police, nová funkcia je rýchla a umožňuje biometrickú autentifikáciu pri automatickom dopĺňaní prihlasovacích údajov do ľubovoľnej aplikácie. Pri prihlasovaní vás systém automaticky vyzve ku overeniu totožnosti všetkými spôsobmi biometrickej autentifikácie – či už pomocou odtlačku prsta, skenom sietnice, či tváre.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close