fbpx
SpravodajstvoZaujímavosti

Rusko sa už čoskoro odstrihne od svetového internetu. Nevinný test sa ale môže preniesť do extrémnej cenzúry

Ruská vláda prišla s naozaj odvážnym rozhodnutím. Vláda totižto odsúhlasila testovacie odstrihnutie sa od globálnej internetovej siete, ktoré by sa malo uskutočniť v najbližších mesiacoch. S informáciami o odstávke od svetového internetu prišiel ako prvý technologický portál ZDNet.

Posilnenie ruskej kybernetickej bezpečnosti

Krátka odstávka od celosvetového internetu je súčasťou neustáleho úsilia o posilnenie ruskej kybernetickej bezpečnosti, najmä voči zahraničným kybernetickým útokom, ktoré sa stále viac a viac bežné.

Nezávislí od zvyšku sveta už budúci rok

Rusi sa už čoskoro ocitnú v slepej uličke, do ktorej sa dostali najmä kvôli novým telekomunikačným zákonom. Ruská vláda totižto ešte v roku 2017 oznámila, že aktualizácia telekomunikačných zákonov zahrnie aj nezávislosť ruskej siete od celosvetového internetu. Do roku 2020 by chcela ruská vláda zvládať až 95 percent z celosvetového internetového prenosu pomocou svojej vlastnej siete.

Po vzore Číny

I keď to ruská vláda priamo nepovedala, dá sa bezproblémovo vydedukovať, že v budúcnosti sa budú predstavitelia Ruska snažiť o úplné odstavenie od celosvetového internetu, vďaka čomu by bola cenzúra v krajine ešte jednoduchšia. Povinná kontrola poskytovateľmi telekomunikačných služieb, ktoré budú musieť úzko spolupracovať s vládou. Na mysli máme hlavne servery, ktoré budú poskytovatelia využívať. Každý jeden server bude musieť byť schválený vládou, vďaka čomu bude cenzúra ešte jednoduchšia. Ak vám takéto konanie niekoho pripomína, určite nie ste jediný. Cenzúra internetu a jeho nezávislosť na zvyšku sveta je už dlhé roky zavedená v Číne.

Zdroj: futurism.com, úvodný obrázok (vlastný)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Tagy
Close
Close