NovinkyTECH

Rozšírenie, ktoré má vo svojom PC viac ako 2 milióny používateľov sleduje vašu históriu aj v inkognito móde

Keď sa v súvislosti s internetovým prehliadačom povie inkognito mód tak väčšinu napadne, že prezeranie internetu v tomto režime je anonymné. Nuž, nie je tomu celkom tak. Totiž okrem toho, že váš poskytovateľ internetu vidí čo robíte tak aj niektoré rozšírenia anonymne zbierajú tieto dáta.

Jedným z takýchto rozšírení pre internetový prehliadač Google Chrome je rozšírenie Stylish, ktoré nájdeme u viac ako 2 miliónov používateľov. Rozšírenia odstraňuje viacero rušivých elementov z webstránok, vrátane trendových topikov z Facebooku, prilepené navigácie ovládania webstránok pri skrolovaní a ďalšie.

Robert Heaton na svojom blogu k tejto téme napísal:

„Bohužiaľ, od januára 2017 Rrzšírenie Stylish  bolo obohatené o bonusový spyware, ktorý zaznamenáva každú webovú stránku, ktorú navštívim ja a jej 2 milióny ďalších používateľov. Stylish pošle našu kompletnú aktivitu prehliadania späť na jej servery spolu s jedinečným identifikátorom. To umožňuje novému vlastníkovi, LikeWeb, spojiť všetky akcie jednotlivca do jedného profilu. A pre používateľov ako ja, ktorí si vytvorili Stylish účet na userstyles.org, tento jedinečný identifikátor môže byť jednoducho prepojený s prihlasovacím súborom cookie. To znamená, že nielen spoločnosť SimilarWeb vlastní kópiu kompletnej histórie prehliadania, ale má aj dostatočné množstvo ďalších údajov na teoretické prepojenie týchto histórií s e-mailovými adresami a skutočnými identitami.“

Ak rozšírenie používate a vadí vám, že niekto na druhej strane internetu monitoruje vašu kompletnú aktivitu tak vám odporúčame zmeniť povolenia, ktoré stali dali jednotlivým vývojárom tretích strán.

Zdroj: howtogeek.com, úvodný obrázok: vlastný

Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.

Pridaj komentár

Close
Close