Pracovné ponuky
SpravodajstvoWindows

Rozšírenej podpore Visty čoskoro odzvoní. Máte s ňou skúsenosť aj vy?

Windows Vista, operačný systém, od ktorého spoločnosť čakala veľa, ale nakoniec sa tak nestalo. Jeho rozšírená podpora od uvedenia na trh v roku 2012 čoskoro bude už končiť, konkrétne 11. apríla tohto roka. Po tomto dátume už na túto verziu OS Microsoft nebude pripravovať či uvoľňovať žiadne aktualizácie.

Z historického hľadiska Windows Vista bol nástupcom jednej z najpopulárnejšej verzie Windowsu – XP, ktorý sme mohli nájsť v podstate na každom zariadení. Ešte aj v týchto dňoch môžeme nájsť Windows XP na takmer 10% zariadeniach, čo je úctyhodný výsledok vzhľadom na to, že XPčko bolo uvoľnené ešte v roku 2001.

Vráťme sa však k Windowsu Vista, ktorý bol kritizovaný najmä z dôvodu vysokých hardvérových  požiadavkou, ktoré na svoju dobu boli vhodné skôr len na výkonnejšie zariadenia, ale aj do vysokej mieri pozmenenému rozhraniu systému. Oficiálna podpora pre tento systém tak skončila v 2012, od vtedy ste mohli dostávať len bezpečnostné aktualizácie, resp. opravy.

V každom prípade toto opatrenie spoločnosti sa nedotkne vysokého množstva používateľov, totiž nezaznamenávajú ho ani oficiálne štatistiky. Podľa neoficiálnych čísiel Windows Vista nájdeme len niečo okolo 0,5-7% PC zariadeniach.

Zdroj: vlastný, Windowscentrum.sk

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close