SpravodajstvoWindows

Rozšírenej podpore Visty čoskoro odzvoní. Máte s ňou skúsenosť aj vy?

Windows Vista, operačný systém, od ktorého spoločnosť čakala veľa, ale nakoniec sa tak nestalo. Jeho rozšírená podpora od uvedenia na trh v roku 2012 čoskoro bude už končiť, konkrétne 11. apríla tohto roka. Po tomto dátume už na túto verziu OS Microsoft nebude pripravovať či uvoľňovať žiadne aktualizácie.

Z historického hľadiska Windows Vista bol nástupcom jednej z najpopulárnejšej verzie Windowsu – XP, ktorý sme mohli nájsť v podstate na každom zariadení. Ešte aj v týchto dňoch môžeme nájsť Windows XP na takmer 10% zariadeniach, čo je úctyhodný výsledok vzhľadom na to, že XPčko bolo uvoľnené ešte v roku 2001.

Vráťme sa však k Windowsu Vista, ktorý bol kritizovaný najmä z dôvodu vysokých hardvérových  požiadavkou, ktoré na svoju dobu boli vhodné skôr len na výkonnejšie zariadenia, ale aj do vysokej mieri pozmenenému rozhraniu systému. Oficiálna podpora pre tento systém tak skončila v 2012, od vtedy ste mohli dostávať len bezpečnostné aktualizácie, resp. opravy.

V každom prípade toto opatrenie spoločnosti sa nedotkne vysokého množstva používateľov, totiž nezaznamenávajú ho ani oficiálne štatistiky. Podľa neoficiálnych čísiel Windows Vista nájdeme len niečo okolo 0,5-7% PC zariadeniach.

Zdroj: vlastný, Windowscentrum.sk

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Windows Vista Windowx XP

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close