Pracovné ponuky
Spravodajstvo

Rozoznáte virtuálnu realitu od skutočnosti? Experiment Lexusu Vám dá zabrať

Dokážete rozoznať skutočnú realitu od virtuálnej? Lexus si pripravil sériu fotografií z hry Gran Turismo Sport, ktoré porovnal s realitou.

Keď príde reč na výkonné počítače, herné konzoly a nové moderné hry, tak väčšine z nás je jasné, že pomaly, ale isto sa blížia k realite. Dôkazom toho je aj zaujímavý experiment spoločnosti Lexus, ktorá obehla s modelom auta Sonic Red Lexus LC500 časti mesta Londýn, kde vytvorila sériu fotografií na miestach, aké sa nachádzajú v konzolovej hre Gran Turismo Sport.

Čo je realita a čo skutočnosť?

Spoločnosť Lexus pri tomto experimente požiadala profesionálneho fotografa, Jaysona Fonga, aby naaranžoval a vytvoril fotografie zhodné so spomínanou hrou z herných konzol. Za týmto účelom si vybrali ulice Air Street, Cromwell Place a Wellington Street.

Lexus_virtualna realita_vs_skutocnost_Gran Turismo Sport
Zdroj: Lexus

Vytvorenie fotografií, ktoré môžete vidieť, však nebolo tak jednoduché, ako sa na prvý pohľad môže zdať. Tím vedený fotografom Jaysonom Fongom, po tom, ako zaznamenal snímky v počítači, tak musel presne naaranžovať aj realitu vrátane denného času, nastavenia svetla a podobne, aby fotografiu z hernej konzoly  replikoval v reálnom živote čo najdôveryhodnejšie.

Lexus_virtualna realita_vs_skutocnost_Gran Turismo Spor_2
Zdroj: Lexus

 „Na niektorých miestach sme museli byť na ulici už od 4:00 čo bolo ťažké správne načasovať, pretože obloha bola vždy jednou z najväčších výziev.“

Lexus_virtualna realita_vs_skutocnost_Gran Turismo Spor_3
Zdroj: Lexus

Výsledok jeho práca je bezpochyby pozoruhodným, keďže rozoznať realitu od hry je náročné. Podarilo sa Vám to? Dajte nám nižšie v komentároch vedieť Vaše tipy.

Via  eteknix.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
experiment fotografie Lexus Skutočnosť test virtualna realita

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close