Spravodajstvo

Rozoznáte virtuálnu realitu od skutočnosti? Experiment Lexusu Vám dá zabrať

Dokážete rozoznať skutočnú realitu od virtuálnej? Lexus si pripravil sériu fotografií z hry Gran Turismo Sport, ktoré porovnal s realitou.

Keď príde reč na výkonné počítače, herné konzoly a nové moderné hry, tak väčšine z nás je jasné, že pomaly, ale isto sa blížia k realite. Dôkazom toho je aj zaujímavý experiment spoločnosti Lexus, ktorá obehla s modelom auta Sonic Red Lexus LC500 časti mesta Londýn, kde vytvorila sériu fotografií na miestach, aké sa nachádzajú v konzolovej hre Gran Turismo Sport.

Čo je realita a čo skutočnosť?

Spoločnosť Lexus pri tomto experimente požiadala profesionálneho fotografa, Jaysona Fonga, aby naaranžoval a vytvoril fotografie zhodné so spomínanou hrou z herných konzol. Za týmto účelom si vybrali ulice Air Street, Cromwell Place a Wellington Street.

Lexus_virtualna realita_vs_skutocnost_Gran Turismo Sport
Zdroj: Lexus

Vytvorenie fotografií, ktoré môžete vidieť, však nebolo tak jednoduché, ako sa na prvý pohľad môže zdať. Tím vedený fotografom Jaysonom Fongom, po tom, ako zaznamenal snímky v počítači, tak musel presne naaranžovať aj realitu vrátane denného času, nastavenia svetla a podobne, aby fotografiu z hernej konzoly  replikoval v reálnom živote čo najdôveryhodnejšie.

Lexus_virtualna realita_vs_skutocnost_Gran Turismo Spor_2
Zdroj: Lexus

 „Na niektorých miestach sme museli byť na ulici už od 4:00 čo bolo ťažké správne načasovať, pretože obloha bola vždy jednou z najväčších výziev.“

Lexus_virtualna realita_vs_skutocnost_Gran Turismo Spor_3
Zdroj: Lexus

Výsledok jeho práca je bezpochyby pozoruhodným, keďže rozoznať realitu od hry je náročné. Podarilo sa Vám to? Dajte nám nižšie v komentároch vedieť Vaše tipy.

Via  eteknix.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close