APLIKÁCIE A HRYNávodySpravodajstvo

Rozlúčte sa s plastovými vernostnými kartami. Pomocou tejto Android aplikácie ich môžete mať všetky po ruke!

V peňaženkách nosíme čoraz viac vernostných kariet, ktoré zaberajú miesto. Pomocou tejto Android aplikácie ich môžete digitalizovať.

Každý z nás chodí nakupovať. Či sú to už potraviny, oblečenie, alebo iná spotrebná vec, tak predajcovia mnohokrát poskytujú rôzne zľavy, ak využívame pri platbe klubové, či vernostné karty.

Problém však je, že vernostnú kartu nám ponúka už takmer každý predajca. Zatiaľ čo jedna, alebo dve karty sa v peňaženke stratia bez väčších problémov, tak v prípade ak ich máte viac, tak potrebujete buď väčšiu peňaženku, čo nie je komfortné, alebo ďalšie puzdro.

Existuje však niekoľko riešení, ktoré reagujú na problém väčšieho množstva vernostných kariet, aby ste ich nemuseli nosiť fyzicky so sebou. V obchode Google Play aktuálne nájdete desiatky aplikácií, ktoré umožňujú ich zosnímanie a uloženie v digitálnej podobe.

Noste vernostné karty nie v peňaženke, ale v mobile

Dovoľte nám dať vám do pozornosti aplikáciu Stocard – vernostné body, za ktorou stojí Google. Vo svojej podstate ide o aplikáciu, ktorá umožňuje digitalizovať vernostné karty, ktoré využívajú QR kód, prípadne klasický čiarový kód. Rovnako kartu ako takú môžete zosnímať aj celú, ak by ste to z nejakého dôvodu potrebovali.

Stocard - Kundenkarten Wallet
Stocard - Kundenkarten Wallet
Developer: Stocard
Price: Free

Aplikácia funguje na veľmi jednoduchom princípe. Potom, ako ju stiahnete, tak v spodnej časti uvidíte možnosť pridania karty. Následne, keď kliknete na danú možnosť, tak na vás vyskočí ponuka s obchodmi. Nezľaknite sa, že by ste v ponuke nenašli obchod, do ktorého chodíte nakupovať. Je tam väčšina väčších obchodných sietí, ktoré pôsobia na Slovenku, či v iných krajinách. V ďalšom kroku, ako si vyberiete obchod, ktorého vernostnú kartu chcete digitalizovať, tak stačí len zosnímať čiarový kód. Potom dôjde k uloženiu karty, ktorú nájdete na hlavnej obrazovke.

Okrem iného aplikácia umožňuje urobiť si aj zálohu uložených kariet prostredníctvom cloudu. Do budúcna tak, keď budete meniť telefón, nebudete musieť znova zosnímať karty a manuálne ich ukladať. Zároveň v rámci aplikácie nájdete aj akciové letáky ku kartám, ktoré máte zosnímané.

Pevne veríme, že tip na aplikáciu sa vám páčil.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close