Pracovné ponuky
SpravodajstvoXiaomi

Rozhranie aplikácie Kamera v MIUI 12 nadstavbe dostáva nové možnosti interakcií

V aplikácii Kamera v nadstavbe MIUI 12 pribudli nové dotykové gestá, pomocou ktorých je možné vyvolať ponuku menu

Spoločnosť Xiaomi v priebehu minulého mesiaca oficiálne predstavila novú nadstavbu MIUI 12, ktorá priniesla viacero vylepšení (19. mája má byť nadstavba oficiálne predstavená aj pre globálny trh). Jednou z nich je aj úprava rozhrania kamery, ktorá v rámci BETA programu dostáva podporu nových dotykových gest. Najnovšie nastavenia kamery odhaľujú, že používatelia si budú môcť upraviť funkčné usporiadanie kamery, ktoré budú môcť vyvolať dvomi rôznymi dotykovými gestami. Na tému upozorňuje portál  gizmochina.com.

Ako môžete nižšie vo videu vidieť, tak používateľ bude mať na výber z dvoch možností. Zatiaľ čo v prípade prvej vyvolá ponuku menu potiahnutím prstov zľava do prava, tak v prípade druhej možnosti, používateľ vyvolá ponuku potiahnutím prstov zdola na hor. Ide o celkom šikovné riešenie, na ktoré sú používatelia vo všeobecnosti zvyknutí  z viacerých aplikácií, napríklad z   Google Lens.

Xiaomi týmto krokom chce vyriešiť nedostatok priestoru na úvodnej obrazovke kamery, kde sa aktuálne nezmestí celá ponuka menu.

V súčasnosti nové ovládanie prostredníctvom gest by malo byť dostupné v testovacích zostaveniach MIUI 12 v Xiaomi a Redmi smartfónov.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close