Pracovné ponuky
APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvoWindowsWindows 10 Mobile

Rovio už neprinesie ďalšie diely Angry Birds pre Windows

Vývojárske štúdio za známou hrou Angry BirdsRovio – práve potvrdilo, že už nebude vyvíjať ďalšie hry pre Windows 10 počitače alebo Windows mobilné zariadenia.

Vývojári toto potvrdili pre rozhorčeného fanúšika a uviedli, že obľúbené hry sa budú vyvíjať už len pre iOS a Android zariadenia. Taktiež to znamená to, že ani doterajšie tituly tejto hry nebudú už dostávať nové aktualizácie a taktiež už nebudú dostupné na predaj a sťahovanie.

V dobe písania článku bolo Angry Birds na Windows 8 PC stále dostupné vo Windows Store, ale to sa pravdepodobne v najbližšej dobe zmení. Napríklad priame linky na stiahnutie z oficiálnej stránky Rovio už zmizli.

Ukážka nového Angry Birds:

Rovio už dlhšie nevydalo svoje nové tituly na Windows PC alebo Windows Mobile, takže tento krok neprichádza ako úplne prekvapenia. Poľutovaniahodné je ale to, že vývojári úplne ignorujú UWP platformu, čo znamená, že mohli vyvíjať iba jednu hru, ktorá by fungovala na všetkých Windows zariadeniach a nemuseli by vyvíjať zvlášť verzie pre tablety, telefóny a počítače, ako to robili v minulosti. Zo strany herného štúdia ide určite o premárnenú priležitosť, obzvlášť, keď zvážime, že Windows je najrozšírenejší operačný systém na počítačoch.

Čo si myslíte o tomto kroku vývojárov? Hrávali ste Angry Birds na Windows 10?

zdroj: winbeta.org

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Ak ťa bavia témy technológií a vedy, tak si možno tým správnym kandidátom, aby si sa stal redaktorom nášho portálu. Napíš nám krátku ukážku textu ako píšeš a pošli ju na [email protected] My sa ti ozveme späť
Close
Close