ŠPEKULÁCIESpravodajstvoWindows

Rok 2019 by mohol už konečne priniesť nového Prieskumníka vo Windowse 10 s prvkami dizajnového jazyka Fluent Design. Takto by mohol vyzerať

O dizajnovom jazyk Fluent Design sme na našich stránkach písali už viackrát. V skratke, jedná sa o dizajnový jazyk, ktorého cieľom je zavedenie moderného a priateľského užívateľského rozhrania naprieč všetkými aplikáciami vo Windows 10.

Nový Prieskumník vo Windows 10

Nový dizajn Prieskumníka vo Windows 10 s očakáva už dlhšiu dobu. V podstate jeho aktuálny vzhľad s drobnými úpravami lemuje operačný systém Windows už niekoľko rokov. Očakáva sa, že nadchádzajúce veľká aktualizácia by mohla priniesť viacero zmien, vrátane hlbšej integrácie dizajnového jazyka Fluent Design. Jednou zo zmien, ktorá by mohla nastať je aj nový dizajn Prieskumníka. Predstava Michael West, na ktorú upozornil portál mspoweruser.com je, že by mohol vyzerať takto:

Zdroj: Michal West

Michael West v rámci návrhu konceptu píše, že plne vychádzal z pravidiel dizajnového jazyka, ktoré publikovala spoločnosť Microsoft. Preto, môžeme tento návrh pokladať minimálne za odrazový mostík našich predstáv ako by nový Prieskumník mohol v budúcnosti vyzerať.

„Myšlienka pre prepracované kontextové menu pre Prieskumník systému Windows, je konzistentnejší a v súlade s pokynmi príručky Fluent Design.“, píše West.

Via Mspoweruser.com, Michael West

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený


Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.
Close
Close