SpravodajstvoWindows

Rok 2017 je rokom Linuxu na Windows 10 platforme

Vyzerá to ta, že rok 2017 sa nesie v duchu operačného systému Linux na platforme Windows 10. Totiž ten je možné po novom využívať s plnou podporou aj na Windows 10 zariadeniach s aktualizáciou Fall Creators Update.

Čo sa zmení v praxi?

Veľmi málo, v podstate Windows Subsystem for Linux (WSL) už nebude v beta verzii. Na druhej strane používatelia využívajúci  WSL nástroje pri vývoji budú môcť využívať tieto nástroj pri budovaní či testovaní ich software-u priamo v rozhraní systému Windows 10.

Zdroj: Microsoft

Nástroje WSL  umožňujú napríklad spúšťať príkazový Linux riadok, zdieľať prístupy k súborom, vyvolávať procesy v systéme Windows z operačného systému Linux (ako aj opačným smerom),…

Ak bežíte na Fall Creators Update aktualizácii tak môžete stiahnuť z Windows Store obchodu openSUSE Leap 42 či Suse Linux Enterprise server 12.

openSUSE Leap 42
openSUSE Leap 42
Developer: ‪SUSE‬
Price: Code needed

SUSE Linux Enterprise Server 12
SUSE Linux Enterprise Server 12
Developer: ‪SUSE‬
Price: Code needed

Zdroj: Microsoft blog

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close