fbpx
Spravodajstvo

Roboty od Boston Dynamics zase hviezdia. Tentokrát sa im podarilo potiahnuť malé nákladné auto

Pamätáte si ešte na spoločnosť Boston Dynamics, ktorá už roky posúva robotiku na úplne inú úroveň? Roboty od tejto spoločnosti už niekoľko rokov doslova nadchýnajú internet, kde ich tvorcovia uverejňujú videá o ich schopnostiach a nových vymoženostiach. Medzi najnovšie príspevky spoločnosti patrí video s názvom Mush, Spot, Mush! 

Mush, Spot, Mush!

V najnovšom videu nám spoločnosť opäť ukazuje najnovšiu generáciu psích robotov SpotMini, ktoré prešli menšou prerábkou na zvýšenie výkonu. Posilnená verzia robopsov nesie názov Spotpower, skrátene SP, a výrobcovia ich neuveriteľnú silu okamžite otestovali. 10 robotov Spotpower sa tak muselo popasovať s menším nákladným autom, ktoré ťahali niekoľko desiatok metrov s 1 percentným sklonom do kopca. Pozrite sa sami, ako test nakoniec dopadol.

Technologická pomôcka ako stvorená pre Santa Clausa

Záprah robopsov Spotpower náramne pripomína sobie záprahy Santa Clausa, poprípade psie záprahy spoza polárneho kruhu. Že by sme sa niekedy dočkali podobných „pomocníkov“ aj pri využitiach v praxi? Spoločnosť Boston Dynamics uvádza, že roboty Spotpower sú určené na nosenie ťažkých predmetov, pričom je zrejmé, že s ťahaním ťažkých váh naozaj nemajú problém. I keď zatiaľ nie je zrejmé, aké využitie budú mať robopomocníci v budúcnosti, Boston Dynamics tvrdí, že ich využitie bude naozaj širokospektrálne.

Zdroj: Boston Dynamics, úvodný obrázok (Youtube – Boston Dynamics)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Tagy
Close
Close