SpravodajstvoTECH

Robotizácia tu je či chceme alebo nie. Pozrite si robota, ktorý dokáže spraviť salto, vrátane „chybných pohybov“, ktoré ukazujú jeho nedokonalosť

Robotizácia bez pochýb patrí medzi jeden z najprogresívnejších odborov vôbec. Uvedomujú si to ako ekonómovia tak aj vývojári. Nie tak dávno hlavný ekonóm Svetovej banky vyjadril názor, že robotizácia nebude mať negatívny vplyv na pracovné miesta, s ktorým však mnohí z nás nesúhlasia. Už iba pri pohľade na robota nižšie, z kuchyne MIT mnohým nás behá po chrbte mráz – kam a hlavne akým tempom technológie napredujú dopredu.

Pri pohľade na video nižšie môžete v úvode vidieť „úspešné“ kroky robota, vrátane schopnosti spravenia salta, ktoré by väčšina z nás nezvládla. Avšak zábavnejšou časťou videa sú momenty od približne 90. sekundy, kedy sa jeho autori s nami podelili a „nepodarky“.

V každom prípade robotizácia tu je či chceme alebo nie  a bez pochýb bude napredovať dopredu. Pevne veríme, že prinesie viac pozitív ako negatív.

Zdroj: vlastný, Youtube (Massachusetts Institute of Technology)

Dostávajte tie najlepšie a najnovšie informácie z VoSveteit.sk

Odoslaním e-mailu súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.

Tip pre vás  Čína opäť raz ukazuje prečo je tak lákavá! Značkovú 128GB kartu Kodak ponúka za menej ako 16€
Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.
Close
Close