SpravodajstvoXiaomi

Robotický vysávač Xiaomi Mi Robot vs Roborock S50. Ktorý sa oplatí viac?

Xiaomi Mi Robot vs Mi Roborock S50, ktorý z týchto robotických vysávačov sa oplatí viac? Pozrite si ich detailné porovnanie.

Robotické vysávače Xiaomi Mi Robot a  Mi Roborock S50 patria medzi najdostupnejšie na trhu. Oplatí sa však priplatiť si za 2. generáciu robotických vysávač od Xiaomi? Poďme sa pozrieť nižšie na porovnanie kľúčových vlastností oboch vysávačov.

Xiaomi Mi Robot vs  Mi Roborock S50

Sacia sila (Pa) 1,800 2,000
Výdrž batérie (v minútach) 150 150
Kapacita batérie (mAh) 5,200 5,200
Hlučnosť (min/max výkon) (dB) 61-72 54-67
Veľkosť nádobky na odpad (ml/oz) 420 / 14 480 / 16
Veľkosť nádobky na vodu (ml) 100
Podpora hlasových asistentov Amazon Alexa/Google Home Áno Áno
Funkcia mopu Nie Áno
Infračervený senzor Áno Áno
Mapovanie priestoru Áno Áno
Inteligentná identifikácia kobercov Nie Áno
Virtuálna stena magnetická páska; čistenie v zóne v aplikácii čistenie zón a blokovanie prostredníctvom aplikácie
Počet senzorov 12 13
Aplikácia Mi Home Mi Home
Filter HEPA filter Umývateľný HEPA filter
Príslušenstvo Nabíjacia stanica, adaptér, čistiaca kefa Nabíjacia stanica, nabíjací kábel, mopová doska, nádrž na vodu, čistiaca kefa
Veľkosť prahu, ktorú dokáže prekonať do 15mm do 20mm
Pozrite si aktuálnu cena z nemeckých skladov

Xiaomi Mi Robot Vacuum

Xiaomi Roborock S50 (2. generácia)

 

Ako môžete z  porovnania parametrov vyššie vidieť, tak Xiaomi Roborock S50 je 2-in-1 zariadenie, ktoré ponúka ako možnosť vysávania, tak aj možnosť umývania podláh, na rozdiel od 1. generácia vysávača, ktorá si poradí len s povysávaním. Ďalej, pýši sa o  niečo vyššou sacou silou. Druhá generácia robotické vysávača je zároveň vybavená novým typom kefy, na ktorú sa nezachytávajú vlasy. Roborock S5 je zároveň vybavený senzorom, ktorý vie identifikovať koberec, a preto od neho možno očakávať o niečo lepšie výsledky. Na druhej strane treba povedať, že aj prvá generácia robotického vysávača dokáže dôkladne povysávať koberce (pozn. redakcie: tu si môžete prečítať recenziu prvej generáciu robotického vysávača). Jedným z  ďalších dôležitých bodov, na ktorý treba upozorniť je výška prahu, s ktorým si vysávače dokážu poradiť. V prípade prvej generácie Mi Robot vysávač zvládne prah do výšky 15mm, na rozdiel od vysávača Roborock S5, ktorý si poradí s prahmi do výšky 20mm. Oba vysávača sú zároveň vybavené systémom mapovania LIDAR, ktorý sa schováva v „hlave“ vysávačov. Tento systém je schopný zmapovať priestor aj bez potreby fyzického svetla.

Priemerná cena, za ktorú sa dá prvá generácia robotických vysávačov zaobstarať je približne 300€. V  prípade 2. generácie sa priemerná cena vysávača pohybuje okolo 420€. Stojí podľa Vás za to si priplatiť?

Zhodnotenie

Xiaomi Mi Robot je vhodný do domácnosti

  • Bytu/domu s veľkými plochami.
  • Do domácnosti s  malými zvieratami a s kobercami do hrúbky 15mm. Vysávač má dostatočnú saciu silu, aby aj z tohto typu povrchu odstránil zvieraciu srsť. Nevhodný je do domácnosti s hrubými shaggy kobercami (pozn. redakcie: shaggy koberce majú niekoľko centimetrové vlasy) a vyššími prahmi.

Roborock S50 je vhodný do domácnosti

  • Bytu/domu s  veľkými plochami.
  • Je vhodný do domácnosti s  väčšími zvieratami, a nie len vďaka špeciálnej kefe, na ktorú sa nezachytáva srsť/vlasy, ale aj vďaka vyššej sacej sile. Zároveň je vhodný do domov s väčšími plochami ako sú kachličky z dôvodu, že disponuje funkciou mopu. Vhodný je tiež do domácnosti so zvýšenými prahmi.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
robotický vysávač Xiaomi

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close