TECHZaujímavosti

Pozrite sa na tento strašidelný prst, ktorý možno pripojiť k vášmu smartfónu

Každý deň sa dotýkame niekoľkokrát našich smartfónov. Nebolo by pekné ak by tento dotyk bol opätovaný?

Jeden z popredných výskumníkov zaoberajúci sa ľudsko-počítačovou interakciou si to zjavne myslí. Marc Teyssier, pracovník MobiLimb ukázal strašidelný prst, ktorý je možno pripojiť k našim smartfónov evokujúci známu „ruku“ z rodiny Adamsovcov.

Zdroj: Youtube (kraximaxi)

Podľa dokumentov, ktoré sa Teyssier chystá zverejniť na nadchádzajúcom evente „User Interface Software and Technology“, ktorý sa bude konať v Berlíne, MobiLimb vyvinul niekoľko motorčekov, ktoré spolu dokážu vytvoriť veľké množstvo prstových pohybov. Zaujímavosťou je aj to, že okrem motorčekov vývojári zakomponovali do zariadenia viacero senzorov (pozn. redakcie: senzory sú umiestnené pravdepodobne v umelej koži), ktoré sú schopné vnímať dotyk.

Zdroj: Youtube (Marc Teyssier)

Na videu nižšie si môžete pozrieť čo dokáže tento robotický prst robiť v praxi. PS: pre slabšie povahy odporúčame video nepozerať, totiž pri niektorých pohyboch evokuje priam ľudské vlastnosti, dokáže poklepkať na stôl, signalizovať notifikácie zo smartfónu, pohybovať sa či dokonca pohladkať používateľa zariadenia čo môže vo vás vyvolať zvláštne pocity.

V tejto chvíli pravdepodobne tento produkt v spojitosti so smartfónmi „zapadne prachom“. S druhým dychom však treba dodať, že využitie tejto technológie môže byť zaujímavé v spojení s robotizáciou, ktorá nás v budúcnosti s veľkou pravdepodobnosťou neminie.

Zdroj:  Futurism.com, obrázky: Youtube

Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.
Close
Close