BezpečnosťSpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Robotický pes Spot už behá po fabrike známej automobilky. Odhaľuje riziká a dozerá na bezpečnosť

Robotický pes Spot od Boston Dynamics má ďalšiu "profesiu". Tentokrát dáva pozor na bezpečnosť v továrni známej automobilky.

Spoločnosť Boston Dynamics už v posledných rokoch niekoľkokrát potvrdila, že jej robotickí pomocníci sú naozaj využiteľní aj v praxi. Nedávno sme upozornili na tancujúceho robotického psa Spot, ale aj na jeho využitie v ozbrojených zložkách. Najnovšie sa však robopes Spot objavil aj v továrni na výrobu automobilov, kde slúži ako robotický bezpečnostný pracovník, informuje zahraničný portál Futurism.com.

Robot Spot najnovšie v závode automobilky Kia

Svoju najnovšiu profesiu robotického bezpečnostného pracovníka započal robot Spot v továrni automobilky Kia, ktorá je súčasťou kórejskej Hyundai Motor Group ešte v júni tohto roka. V továrni v Južnej Kórei pomáha odhaliť možné bezpečnostné riziká a aj týmto spôsobom zaistiť bezpečnosť ľudí v priemyselnom areáli výroby.

„Factory Safety Service Robot je prvým projektom v rámci spolupráce so spoločnosťou Boston Dynamics, “ uviedol v tlačovej správe riaditeľ robotického laboratória Dong Jin Hyun.

Pochopiteľne, robotický pes Spot musel pred „nástupom“ do svojho nového zamestnania prejsť určitými úpravami oproti bežnému predajnému modelu. V tomto prípade bol Spot doplnený o integrovanú termálnu kameru, ako aj 3D LIDAR senzor na dokonalé snímanie celého okolia. Robot má vďaka týmto systémom presnú vedomosť o okolitých objektoch a ľuďoch, ako aj o možných požiarnych rizikách, ktoré číhajú v útrobách výrobného závodu.

Robotický pes Spot upravený práve pre potreby kórejskej automobilky je zároveň schopný komunikovať s externým strediskom, pričom je schopný plne autonómnej prevádzky. Na bezpečnosť v továrni tak môže dohliadať takmer nepretržite 24 hodín 7 dní v týždni, no samozrejme s nutnými pauzami na dobíjanie batérií a údržbu.

Všestranné robotické riešenia

Robotickí pomocníci od Boston Dynamics už v minulosti ukázali svoje všestranné schopnosti. Medzi najpoužívanejšie roboty od tohto výrobcu takmer bezpochyby patrí robotický pes Spot. Už v minulosti však svoje „superschopnosti“ predviedol aj humanoidný robot Atlas predvádzajúci najrôznejšie gymnastické prvky, či robotický pomocník Handle, ktorý si bezproblémovo poradí s prácou s balíkmi v logistickom centre. Všetky doterajšie úspechy robotov Boston Dynamics, či ich reálne nasadenie v praxi, nájdeš priamo na našom webe.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close