SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Robotické psy od Boston Dynamics opäť v akcii. Tentokrát po boku známej hudobnej skupiny

Po akvizícii spoločnosti juhokórejskou automobilkou Hyundai prichádza na svet prvá reklamná "spolupráca" v podobe tančeného videa.

Robotické psy Spot od americkej spoločnosti Boston Dynamics opäť dokazujú, že niektoré pohyby majú jednoducho v malíčku a zvládajú ich lepšie, ako väčšina z nás. Tentokrát svoje schopnosti predviedli v tanečnom videu s názvom „Spot’s On It“, informuje zahraničný portál The Verge.

Prvá oslava veľkej akvizície

Tanečné video na pesničku IONIQ: I’m On It práve od skupiny BTS prichádza pár mesiacov potom, čo sa juhokórejskej automobilke Hyundai podarilo dokončiť celú akvizíciu spoločnosti Boston Dynamics. Automobilka takýmto spôsobom v spojení s celosvetovo populárnou, no najmä domácou K-pop skupinou promuje svoju divíziu IONIQ, ktorá je zameraná na vývoj elektromobilov.

Po prvom tanečnom videu od samotného výrobcu robotických psov Atlas však prišlo video aj priamo od automobilky Hyundai. Tá sa s využitím robotického psa Spot vyhrala o čosi viac. Vaša krátkom inscenovanom príbehu si robot zatancoval aj priamo po boku členov hudobnej skupiny BTS.

Mimoriadne náročná úloha po technickej, i softvérovej stránke

Spoločnosť Boston Dynamics o všetkom informovala aj vo svojom nedávnom blogovom príspevku, pričom prezradila aj pár prekážok, ktoré sa vyskytli v zákulisí. Najväčšími prekážkami bolo údajne nadmerné zaťaženie samotného hardvéru. Konštrukcia samotného robotického psa Spot jednoducho nie je stavaná na takéto tanečné kreácie. Veľkým problémom však boli aj softvérové algoritmy, ktoré pôvodne nepočítali s tak prepracovanými tanečnými pohybmi.

Vývojári spoločnosti Boston Dynamics tak museli prísť s novým softvérovým nástrojom, pomocou ktorého naučili celú skupinu robotov tancovať v skupine s presne určenými pohybmi a pozíciami. Samotný softvér s nesie názov „Choreograf“ a už dnes ho môžu využívať majitelia robotických psov Spot na podobné účely, ako predviedol samotný výrobca.

Podobných výstrelkov sme v minulosti videli už mnoho

Robotický pes Spot, ako aj iné modely od spoločnosti Boston Dynamics si toho v minulosti vyskúšali naozaj veľa. Už v minulosti nám americký výrobca ukázal, ako jeho roboty dokážu byť v určitých aplikáciách šikovnejšie, ako človek. Za všetko stojí napríklad gymnastická zostava v podaní humanoidného robota Atlas. Za zmienku ale určite stojí aj stále pomerne nedávne nasadenie robota Spot v službách francúzskej armády.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close