SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Šialené, tento robot dokáže inštalovať sadrokartónové priečky. Máme sa báť o pracovné miesta?

Technológie, technológie a ešte raz technológie. Je to oblasť, ktorá nezastaviteľnou rýchlosťou napreduje dopredu a dôkazom toho je aj najnovší výsledok práce AIST (Japonská moderná premyslená veda), ktorá vyvinula robota HRP-5P.

Nižšie na videu si môžete pozrieť výstup práce AIST v podobe robota HRP-5P, ktorý dokáže inštalovať sadrokartónové dosky.

Tento robot bol vyvíjaní AIST a ma reagovať na stále narastajúci počet obyvateľstva a starnúce obyvateľstvo Japonska. Cieľom je, aby nahradil nedostatok pracovnej sily. Výskumný ústav sa usiluje o autonómnu náhradu práce na montážnych miestach pre veľké stavby, ako sú budovy, domy, lietadlá a lode.

Mimochodom, prieskum Oxfordskej univerzity z roku 2013 kvantifikuje pravdepodobnosť automatizácie týchto špecifických úloh, ktorý odhaduje, že je 79% pravdepodobnosť, že prácu „inštalatérov stien“ nahradia roboti.

Zdroj: TheVerge.com, úvodný obrázok:  Youtube (産総研広報)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený


Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.
Close
Close