SpravodajstvoXiaomi

Riaditeľ Xiaomi prezrádza, či sa dočkáme nového Mi Mix smartfónu

Dobrou správou je, že príde. Druhým dychom však treba dodať, že Lei nepoodhalil kedy

Hoci spoločnosť Xiaomi len niekoľko dní dozadu oficiálne predstavila nový smartfón Mi 10 Ultra, ktorý sa hneď dostal na vrchol rebríčku DXOMARK, tak aktuálna pozornosť sa pomaly, ale isto premiestňuje k produktovej rade smartfónov Mi Mix.

Dočkáme sa modelu smartfónu Mi Mix 4? Áno!

Portál androidauthority upozorňuje na slová generálneho riaditeľa spoločnosti, Lei Jun, ktorý na sociálnej sieti Weibo reagoval  na 3 otázky fanúšikov Xiaomi. Konkrétne sa ho pýtali:

  • Je v pláne zariadenia Mi Mix?
  • Kedy sa dostane Mi Mix Alpha do predaja?
  • Vyrába ešte spoločnosť Xiaomi vlastnú čipovú sadu Surge?

Prejdime k samotný odpovediam generálneho riaditeľa spoločnosti.

Nový smartfón Mi Mix je v pláne spoločnosti. Lei potvrdil, že pracujú na novom modely tohto modelového radu smartfónov. Ďalej doplnil, že zariadenie ponúkne prelomovú technológiu spojenú so zahnutým displejom. Tú však bohužiaľ bližšie nepriblížil. Druhým dychom ešte však dodal, že vývoj zariadenia bude ešte nejakú dobu trvať.

Dostane sa smartfón Mi Mix Alpha do predaja? Bohužiaľ, tu budeme musieť všetkých fanúšikov spoločnosti sklamať. Lei pripustil, že masová výroba smartfónu s 360-stupňovým displejom bola vcelku ambicióznym plánom, ktorý na konci dňa nedotiahnu do úspešného konca. Namiesto toho sa spoločnosť vrhla so všetkými silami do vývoja Mi Mix zariadenia.

Prejdime teraz k samotnému čipu Surge, ktorý prvýkrát debutoval v roku 2017. Išlo konkrétne o model procesora Surge S1, ktorý však nedostal svojho nástupcu. Odpoveď Lei-a však vyvoláva zmiešané pocity. Dôvodom je, že spoločnosť sa nevzdala plánov vývoja vlastných čipov, avšak po predstavení prvej generácie procesora, sa museli podotýkať s veľkými výzvami. Inými slovami, projekt je stále živým, ale aktuálne nie je jednou z hlavných priorít spoločnosti.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close
Pracovné ponuky