NovinkyTECH

Revolučný výskum Microsoftu s „hmatovými odkazmi“ môže udať nový trend vo virtuálnej realite

Virtuálna realita ako priemysel vyzerá byť skutočne zaujímavým odvetím. Dôkazom toho je, že stále viac a viac spoločností vidí v špecializácii sa na tento druh biznisu potenciál a to aj napriek tomu, že doteraz nikto defakto jednoznačne neurčil smer akým sa udá virtuálna realita.

Známy leaker pod pseudonymom Walking Cat sa nedávno dostal k zaujímavým papierom – Microsoft Reasearch Paper, ktoré pokrývali projekt Haptic Links, teda heptické väzby alebo inými slovami hmatové odkazy.

Haptic Links je projekt kde vedci zistili ako je možné manipulovať s haptickou spätnou väzbou na simulácii síl medzi dvomi individuálnymi senzormi. Inými slovami vedcom sa podarilo vyvinúť elektromechanické ovládané fyzické spojenie, ktoré je schopné  vykresľovať tuhosť medzi dvoma komoditnými ručnými VR ovládačmi. Ako to vyzerá v praxi si môžete pozrieť nižšie na videu.

Zdroj: Twitter (Walking Cat)

Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.

Pridaj komentár

Close
Close