SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Revolučný výskum Microsoftu s „hmatovými odkazmi“ môže udať nový trend vo virtuálnej realite

Virtuálna realita ako priemysel vyzerá byť skutočne zaujímavým odvetím. Dôkazom toho je, že stále viac a viac spoločností vidí v špecializácii sa na tento druh biznisu potenciál a to aj napriek tomu, že doteraz nikto defakto jednoznačne neurčil smer akým sa udá virtuálna realita.

Známy leaker pod pseudonymom Walking Cat sa nedávno dostal k zaujímavým papierom – Microsoft Reasearch Paper, ktoré pokrývali projekt Haptic Links, teda heptické väzby alebo inými slovami hmatové odkazy.

Haptic Links je projekt kde vedci zistili ako je možné manipulovať s haptickou spätnou väzbou na simulácii síl medzi dvomi individuálnymi senzormi. Inými slovami vedcom sa podarilo vyvinúť elektromechanické ovládané fyzické spojenie, ktoré je schopné  vykresľovať tuhosť medzi dvoma komoditnými ručnými VR ovládačmi. Ako to vyzerá v praxi si môžete pozrieť nižšie na videu.

Zdroj: Twitter (Walking Cat)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close