NovinkyTECH

Revolučné bezdrôtové nabíjanie prešlo FFC certifikáciou. Smartfón nabijete aj na diaľku niekoľkých metrov

Bezdrôtové nabíjanie nemalo doteraz veľa podôb. Väčšinou bolo možné telefón s technológiou Wireless Charger nabiť do vzdialenosti niekoľko centimetrov a to prostredníctvom špeciálnych nabíjačiek (niekoľko nájdete aj na tejto adrese).  V princípe však  tieto nabíjačky fungujú ako podložky a s telefónom reálne nie je možné aktívne pracovať. Sú na nich totiž položené a po ich odobratí nabíjanie neprebieha. To by sa však všetko mohlo čoskoro zmeniť.

Bezdrôtové nabíjanie čoskoro dostane skutočný nádych nabíjania na diaľku

Michael Leabman je autorom startupu, ktorý podľa FFC certifikácie prišiel s technológiou, ktorá umožňuje nabíjať telefón s podporou technológie bezdrôtového nabíjania do vzdialenosti niekoľkých metrov. Ich systém funguje na princípe premieňania elektrickej energie na rádiové vlny, ktoré je možné prijímať prostredníctvom smartfónov. Ich prvé zariadenie tohto typu je schopné nabíjať viacero telefónov  do vzdialenosti takmer 1 metra, avšak podľa slov jeho zakladateľa by zariadenia malo byť schopné v budúcnosti nabíjať telefóny až do vzdialenosti takmer 5 metrov.

Viac o tejto technológií by sme sa mali dozvedieť už o 2 týždne na CES 2018.

Zdroj: MSP, úvodný obrázok: Youtube (WattUp Demo)

Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.

Pridaj komentár

Close
Close