HuaweiSpravodajstvo

REN ZHENGFEI: „Nemyslíme si, že USA nás tak čoskoro odstráni zo zoznamu nežiadúcich spoločností…“

Hoci konflikt medzi USA a Huawei neutícha, tak aj napriek tomu spoločnosť verí v optimistický koniec. Otázne je však kedy.

Konflikt medzi americkou vládou a spoločnosťou Huawei je stále vyostrený. Spoločnosť Huawei však aj napriek tomu, že nevidia svetlo na konci tunela, naďalej verí v optimistický koniec.

Portál Gizchina.com upozorňuje na najnovšie vyjadrenia generálneho riaditeľa spoločnosti, ktorý v  najnovšom rozhovore zredukoval odhad strát zapríčinených sankciami. Pôvodný odhad hovoril o 20 až 30 miliardách dolárov. Najnovšie tento odhad zredukovalo „len“ na 10 miliárd dolárov. Zároveň Ren Zhengfei dodal, že si nemyslia, že konflikt bude čoskoro urovnaný, a to aj napriek tomu, že veria v optimistický koniec.

„Nemyslím si, že spoločnosť Huawei bude odstránená zo zoznamu tak čoskoro (pozn. redakcie: zo zoznamu spoločností, s  ktorými majú americké firmy oklieštené možnosti spolupráce), ale zostávame optimistickí a otvorení diskusiám.“

V  rámci rozhovoru Ren Zhengfei tiež povedal, že nebudú mať problém s  možným prispôsobením operačného systému Hongmeng, aby robil to čo potrebujú. Druhým dychom však zdôraznil, že nemajú aktuálne v úmysle ho vymeniť za Android, a že aj naďalej chcú podporovať vývoj Androidu.

„…nebude mať problém s nedostatkom spôsobilosti (pozn. redakcie: OS Hongmeng) a určite má schopnosť robiť to, čo chceme aby robil.“ ďalej dodal: „…s Hongmeng nemáme v úmysle súťažiť s Androidom na svojich smartfónoch…“

Len pre zaujímavosť, spoločnosť Huawei len pár dní dozadu publikovala finančné výsledky za posledný kvartál tohto roka. Príjem spoločnosti za prvé tri kvartály prekročil 86 miliárd dolárov, čo predstavuje medziročný nárast o  24,4%. V tomto roku spoločnosť celkovo predala 185 miliónov smartfónov. V  medziročným porovnaním to predstavuje nárast o 26%.

 

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Hongmeng OS Konflitk Sankcie USA

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close