ANDROIDAppleSpravodajstvo

Rekordný počet používateľov Androidu uvažuje, že pri kúpe nového smartfónu uprednostní iPhone 12

Čísla sú z pohľadu Androidu vcelku znepokojujúcimi. Čo si o nich myslíte, ako aj o dôvodoch tohto rozmýšľania, zdieľate ich aj Vy?

Android, či iOS? Tak to je dlhodobá téma, ktorá rozdeľuje laickú (technologickú) verejnosť na dva tábory. V súčasnosti približne 74% používateľov smartfónov využíva Android, 25% zas používa telefóny s operačným systémom iOS, teda iPhone zariadenia (1% používateľov používa smartfón s iným operačným systémom). Ak by ste sa opýtali majiteľa Android smartfónu, ktorý operačný systém je najlepším, tak pravdepodobne by odpovedal, že Android. Rovnako to platí aj v prípade iOS. O to viac je prekvapujúci prieskum spoločnosti SellCell, na ktorý upozorňuje portál phonearena.com.

O prechode k iPhone telefónu uvažuje značná časť Android používateľov

Spoločnosť SellCell prišla k vcelku k zaujímavým číslam, ktoré hovoria, že o prechode z Androidu na iOS platformu uvažuje približne tretina používateľov.

„Ako existujúci používateľ systému Android zvažovali, by ste kúpu pripravovaného iPhone 12?“. Túto otázku sme položili viac ako 2 000 respondentom používajúcim Android… píše spoločnosť SellCell.

Ako sme už vyššie prezradili, tak tretina používateľov odpovedala áno, zatiaľ čo zbytok nie.

Zaujem Android pouzivatelov o iOS smartfony
Zdroj: sellcell.com

SellCell ďalej zisťoval, o aký nový iPhone by mali používatelia Androidu najväčší záujem. Tým najpreferovanejším bol očakávaný model iPhone 12 Mini (pozn. redakcie: očakáva sa, že Apple predstaví celkovo 4 smartfóny), o ktorom uvažuje takmer polovica respondentov, ktorí odpovedali na otázku vyššie. Najmenší záujem o bol o iPhone 12 Max.

o ktory iOS smartfon sa zaujimaju Android pouzivatelia
Zdroj: sellcell.com

Čo stojí za tým, že Android používatelia uvažujú o iOS?

SellCell sa zároveň pozrel aj na dôvody, ktoré vedú používateľov Androidu k uvažovaniu o prechode na iOS platformu. Respondenti mohli zvoliť z viacerých odpovedí pričom najfrekventovanejšou bola softwarová podpora produktov, ktorá je v prípade iOS dlhšou. Používatelia zároveň veria, že aj ochrana osobných údajov je vyššou v porovnaní s Androidom.

Android vs iOS_dovody prechodu
Zdroj: sellcell.com

Len pre zaujímavosť, väčšina výrobcov Android zariadení podporuje svoje zariadenia po dobu  2 až 3 rokov, zatiaľ čo Apple dodáva aktualizácie ešte pre iPhone z roku 2015.

Pomalý prechod na iOS?

Android by sa mal mať však na pozore. Spolu s prechodom na iPhone, mnoho používateľov by totiž uvažovalo aj o kúpe iPadu. Inými slovami, ide o pomalý prechod na konkurenčnú platformu.

pri kupe iphone uvazuju pouzivatelia aj o kupe ipadu
Zdroj: sellcell.com

S akým operačným systémom používate smartfón vy? Uvažujete o prechode na konkurenčnú platformu? Ak áno, tak nám prezraďte dôvody, prečo tak uvažujete nižšie v komentároch.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close