Pracovné ponuky
SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Reklamy budú onedlho už aj v aplikácii Facebook Messenger

Obľúbená aplikácia Facebook Messenger onedlho prejde podstatnou zmenou. V aplikácií sa bude zobrazovať obrovské množstvo reklám, ktoré sa budú zobrazovať všetkým 1.2 miliardám používateľom na celom svete.

Zdroj: neowin.net

Stan Chudnovsky z Facebooku oznámil, že na hlavnej stránke Messengeru sa v najbližších týždňoch začnú zobrazovať reklamy. Systém zobrazovania reklám na hlavnej stránke bol v posledných týždňoch testovaný v niektorým krajinách, napríklad v Austrálií alebo Thajsku. Systém zobrazovania reklám sa v testoch ukázal ako vcelku úspešný, keďže hlavná stránka Messengeru, oficiálne nazývaná Domov, je najviac zobrazovaným miestom celej aplikácie.

Spoločnosti budú môcť jednoducho pridávať odkazy na ich stránky, ktoré vás presmerujú mimo aplikáciu Messenger, priamo na ich web. Druhou možnosťou je využívať priamo aplikáciu Messenger, napríklad používaním chatovacích botov, ktoré majú zaujať používateľov.

Reklamy v Messengeri sa budú predávať jednoduchým modelom, založeným na „dražbe“. Takisto budú využívať identický systém zacielenia potencionálnych zákazníkov, spolu využívaním počtu lajkov na Facebooku a Instagrame. Reklamy sa začnú zobrazovať používateľom do konca tohto roku.

Zdroj: neowin.net

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close