Spravodajstvo

Rehabilitačné centrum v Škótsku pomáha závislým na kryptomene

Najväčšia rehabilitačaná nemocnica v celom Spojenom kráľovstve rozšírila svoje služby aj pre ľudí závislých na kryptomene. Podľa šéfa nemocnice Castle Craig sa jedná o ľudí, čo za žiadnu cenu nechcú predať svoju nakúpenú kryptomenu aj keď jej hodnota padá a nakupujú stále viac a viac za účelom zisku. Nadšenie z predávania a kupovania kryptomeny sa dá do veľkej miery porovnať s obchodovaním s akciami hlavne kvôli neustálemu riziku straty. Je to v podstate hazardovanie s peniazmi, pričom hráčov ťahá dopredu túžba po peniazoch, čo však v mnohým prípadoch môže byť až návykové. Takýto gambling vytvára silnú emočnú závislosť, ktorá sa veľmi nelíši od závislosti na hazardných hrách.

Prečo je to nebezpečné?

Veľké riziko a kolísajúci trh s hodnotou kryptomeny je veľkým lákadlom pre takto závislých ľudí. Poskytuje im to vzrušenie a únik z reality. No pri vízií zisku nevidia častokrát tú realistickejšiu stranu a to stratu. Bitcoin môže byť typickým príkladom pre kryptomenu, na ktorej veľa ľudí zarobilo, ale zas veľa aj stratilo, a nie zrovna málo. Ľudia, čo sú závislí na kryptomene, podnikajú veľakrát rovnaké kroky ako tí, čo sú závislí na rôznych hrách, či už v kasíne, automatoch alebo na internete. Trávia pri tom veľké množstvo času, míňajú na kryptomenu všetky svoje peniaze a v snahe získať stratené si môžu brať neskôr aj pôžičky a dostávať sa do dlhov.

Pomoc za cenu, ktorú si nemôžu dovoliť

Nemocnica Castle Craig plánuje svojich pacientov liečiť podľa tohto súvisu podobne ako hráčov hazardých hier. Pacienti budú učení uvedomovať si následky za svoje činy a budú vedení ku hľadaniu náhradnej aktivity, ktorá ich bude napĺňať. Dôležitou časťou liečenia bude aj naučiť sa zvládať svoje dlhy a lepšie sa starať o svoje financie. Táto pomoc však vôbec nebude lacná. Liečenia sa majú pohybovať od 4000 dolárov až po 6600 dolárov za jeden týždeň. Navyše celý proces trvá 12 týždňov takže suma môže celkovo presiahnuť aj 100 000 dolárov. Takúto pálku si určite hocijaký závislý človek nebude môcť len tak dovoliť, našťastie by však mala časť sumy spadať pod poistenie.

Zdroj: digitaltrends.com, úvodný obrázok: Pexels.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close
Pracovné ponuky