SpravodajstvoWindows

Redstone 3 prinesie Microsoft Edge do Windows 10 Store!

S novou verziou operačného systému Windows 10 Redstone 3, ktorý už túžobne očakávame, príde do Windows Store aj Microsoft Edge, čo by malo zabezpečiť rýchlejšiu aktualizáciu tohto webového prehliadača. Microsoft podľa vlastných slov plánuje tento krok už niekoľko mesiacov. Redstone 3 má byť vraj práve tá verzia Windows 10, ktorá prinesie Edge do Windows Store.

S aktualizáciou už netreba čakať na najnovšiu verziu Windowsu

Odstránenie prehliadača Edge od operačného systému a jeho uvedenie do Windows Store by tak bola pre Microsoft významná zmena. Umožnila by Microsoftu vyvíjať a uverejňovať aktualizácie prehliadača oveľa rýchlejšie než je tomu teraz. Prehliadač Edge sa aktualizuje spolu s každou novou „verziou“ Windows 10, čo znamená, že ročne Edge dostane len dve hlavné aktualizácie. Jeho umiestnenie vo Windows Store by mu zabezpečilo častejšie aktualizácie a hlavne opravy chýb, pričom by užívatelia nemuseli čakať na novú verziu OS, čo mnohých užívateľov doteraz pri používaní tohto prehliadača odrádzalo.

Microsoft chce túto zmenu uskutočniť čo najskôr a plánuje ju zaviesť už s Redstone 3. Ako pri väčšine takýchto veľkolepých plánov, aj pri tomto existuje možnosť, že sa tejto zmeny dočkáme až v nasledujúcej verzii, teda Redstone 4.

Držíme však Microsoftu palce, aby to stihol. Myslíme si, že toto rozhodnutie je správne načasované a veríme, že zmena bude naozaj úspešná. Ide totiž o dobrý koncept.

Zdroj: windowscentral.com, vlastný (obrázok)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close