NovinkyŠPEKULÁCIEWindows 10Windows 10 Mobile

Redstone 2 prinesie šikovné prepojenie práce medzi viacerými zariadeniami

Pomaly ale isto sa blíži dátum, na ktorý všetci fanúšikovia Windows platformy čakajú – 26. október kde by mali byť predstavené nie len nové zariadenia z dielne Microsoftu, ale aj nové funkcionality. Doteraz boli viac menej všetky novinky zahalené pod rúškom tajomstva, ale v kuloároch Windows komunity sa začalo šuškať o novej funkcii „Continue App Experiences“, ktorá je údajne testovaná v rámci interných kruhov Microsoftu a čoskoro by sa mohla dostať aj do ďalších kruhov v rámci programu Windows Insider.

Continue App Experiences je funkcionalita, ktorá by mala umožniť pokračovanie práci v rovnakej aplikácií skrz viacero zariadení – napr. na PC a neskôr pokračovať v rozrobenej úlohe na smartfóne či inom zariadení s Windows 10. V praxi by to teda malo znamenať, že pri zapnutí aplikácia vám vyskočí notifikačné okno ktoré sa vás opýta či si prajete synchronizovať aplikáciu a teda pokračovať tam kde ste skončili.

Viete si predstaviť túto funkcionalitu v praxi? My určite áno, napríklad pri písaní e-mailov, práce s Excel súbormi, Wordom a podobne. Pre akú aplikáciu by ste videli využitie vy?

Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.

Pridaj komentár

Close
Close