Pracovné ponuky
SpravodajstvoXiaomi

RedmiBook 14 je oficiálne predstavený. Pozrite sa čo prináša jeden z najdostupnejších notebookov s Intel i7 procesorom 8. generácie

Dnešný deň pre fanúšikov spoločnosti Xiaomi, resp. jej dcérskej spoločnosti Redmi je malým sviatkom. Spoločnosť Redmi totiž dnes oficiálne predstavila smartfón Redmi K20 PRO, a najnovšie zdieľa informácie o prvom notebooku Redmi, ktorý na trh príde s procesorom Intel Core i7. Upozorňuje na to portál Gizchina.com.

RedmiBook 14

RedmiBook 14 bezpochyby dizajnovo vychádza z kriviek Xiaomi Mi Air notebookov. Niet sa však čomu diviť, Mi Air zariadenia z dizajnového hľadiska patria medzi notebooku s pozitívnou odozvou.

Už asi tušíte, že sa nebude jednať o veľký 15,6“ notebook, ale o 14“ FULL HD displej, s hranami okolo displeja o šírke 5,75mm. Celkovo, pomer displeja ku hranám zariadenia je 81,2%.

Redmibook 14 predstaveny
Zdroj: Xiaomishka (Youtube)

Rozmery notebooku sú 309,6mm x 210,9mm x 14,8mm. Váži 1,5kg. Vo výsledku sa môžeme tak hovoriť o žiletke. Tak ako pri Mi Air notebookoch, tak aj v tomto prípade je celý notebook vyhotovený z kovu. Pod „kapotou“ nájdeme 8. generáciu procesorov Intel i7/i5, ktorý je doplnený o grafickú kartu NVIDIA GeForce MX250, 8GB RAM a úložným priestorom typu SATA SSD od 256GB do 512GB, v závislosti od zvoleného modelu. Samozrejmosťou je aj čítačka odtlačkov prstov, ktorej reakčná doba je 1,2 sekundy.

Redmibook 14 predstaveny_3
Zdroj: Xiaomishka (Youtube)

Podľa Redmi, životnosť batérie na jedno nabitie by mala byť približne 10 hodín. Aby sme ešte nezabudli, RedmiBook príde s zvukovým systémom Digital Theatre System (DTS) – digitálny viackanálový formát priestorového ozvučenia.

Redmibook 14 predstaveny_2
Zdroj: Xiaomishka (Youtube)

Notebook zároveň disponuje konektivitou v podobe 2x USB 3.0, 1x USB 2.0, HDMI a samozrejme nechýba ako klasický audio jack, ktorý sa však rozmachom Bluetooth slúchadiel / technológie stáva stále menej dôležitým.

Redmibook 14 predstaveny cena
Zdroj: Xiaomishka (Youtube)

Redmi si za verziu notebooku s i5 procesorom v najnižšej konfigurácii bude pýtať približne 520€. Za i7 verziu v najvyššej konfigurácii si záujemcovia budú musieť priplatiť približne ďalších 130€.

Zdroj: Gizchina.com, fotografie: Youtube

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Notebook Redmi Redmi Notebook Remibook 14 Xiaomi

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close