SpravodajstvoXiaomi

Redmi Note 8 Pro vs Redmi Note 7 Pro: Oplatí sa priplatiť si za novší model alebo ani nie?

Redmi Note 8 Pro vs Redmi Note 7 Pro: Ktorý zo smartfónov s oplatí kúpiť viac? Pozrite si porovnanie špecifikácií oboch zariadení.

V priebehu včerajšieho dňa sme Vám priniesli porovnanie modelov zariadení Redmi Note 8 vs Redmi Note 8 Pro. Dnes sme si pre Vás prichystali porovnanie zariadenia Redmi Note 8 Pro s predošlou generáciou, teda so smartfónom Redmi Note 7 Pro.

Redmi Note 8 Pro vs Redmi Note 7 Pro

Aktuálneu cenu zariadení si môžete pozrieť nižšie.

Redmi Note 7 Pro   Redmi Note 8 Pro

Dizajn: Nový je lepší

Začnime dizajnom, ktorý v prípade smartfónu Redmi Note 7 Pro ponúka typickú  sklenenú sendvičovú zostavu s rohovým umiestnením duálnej kamery a segregovaným skenerom odtlačkov prstov, ktorý leží v strednej časti zadnej steny. Redmi Note 8 Pro naopak ponúka oveľa modernejšie a prémiovejšie vyhotovenie, ktoré počiarkuje o niečo menší pomer displeja k hranám zariadenia, jemné zakrivenie chrbtovej časti a centrované kamery v strede zadnej steny.

Redmi Note 8 Pro vs Redmi Note 7 Pro
Zdroj: Youtube (Mobile City)

Displej: Opäť raz LCD

Bohužiaľ, Redmi Note 8 Pro nedostal do vienka OLED displej, ktorý by bol výrazným posunom dopredu. Rozdiel je hlavne vo veľkosti displeja, ktorý v prípade Note 8 Pro verzie je 6,53”, narozdiel od Note 7 Pro verzie, kde veľkosť displeja je len 6,3”. V prospech Note 8 Pro verzie hrá však výrazne väčší pomer k hranám zariadenia, ktorý je 91,94% oproti 81%. Oba displeje sú pokryté krycím sklíčkom Gorilla Glass 5. Rozlíšenie displeja v oboch prípadoch je rovnaké 2340 x 1080 bodov.

Redmi Note 8 Pro vs Redmi Note 7 Pro_displej
Zdroj: Youtube (Mobile City)

Výkon  a software

Pod kapotou novšieho Note 8 Pro je schovaný procesor od spoločnosti Mediatek, Helio G90T, jedná sa o 12-nm procesor s 8-jadrami (2x Crotex – A76 a 6x Cortex – A55) v kombinácií s grafickým čipom Mali-G76MC4 GPU, 6GB/8GB RAM a 64GB/128GB úložným priestorom. Čerešničkou na torte je vodné chladenie.

Mediatek Helio G90T specifikacie
Zdroj: predstavenie smartfónu

Redmi Note 7 Pro zas ponúka procesor Snapdragon 675, ktorý je 11-nm procesorom s 2-jadrami Kryo 460-Gold (2.0GHz) a 6 jadrami Kryo 460-Silver (1.7GHz) v kombinácii so 4GB/6GB RAM a 64GB/128Gb úložným priestorom.

Qualcomm-Snapdragon-675-specifikacie
Zdroj: Qualcomm

Helio G90T je herným procesorom, ktorý môže v oblasti hier konkurovať aj vyššej cenovej kategórii. Netreba ešte ani zabudnúť na vyššiu RAM, ktorá je poriadnym upgradom.

Software, ten je rovnakým bez ohľadu na model. Android 9.0 v kombinácii s nadstavbou MIUI. Obe zariadenia s veľkou pravdepodobnosťou budú aktualizované aj na Android 10.

Hlavným lákadlom je 64-megapixelová kamera

Prejdime asi k hlavnému lákadlu telefónu Redmi Note 8 Pro, a tým je 64-megapixlový hlavný snímač (Samsung ISOCELL GW1) s clonou f/1.8 v kombinácií s 8-megapixelovým ultra snímačom, 2-megapixelovým macro snímačom a 2-megapixelovým hĺbkovým snímačom. V prípade slefie kamery Note 8 Pro disponuje 20-megapixelovým snímačom.

Redmi Note 8 Pro vs Redmi Note 7 Pro_kamera
Zdroj: Youtube (Mobile City)

Redmi Note 7 Pro ponúka 48-megapixelový snímač Sony IMX586 s clonou f/1.8 a 5-megapixelový hĺbkový snímač. V prípade selfie kamery ponúka 13-megapixelový snímač.

Batéria a podpora rýchleho nabíjania

Redmi Note 8 Pro urobil poriadny krok vpred. Ponúka totiž 4,500mAh batériu s podporou MediaTek Pump Express 4.0 (pozn. redakcie: jedná sa o technológiu urýchľujúcu nabíjanie. Oproti klasickej nabíjačke dokáže nabíjať 2-krát tak rýchlo, ako v prípade štandardného nabíjania), ďalej si rozumie aj s Qualcomm QuickCharge 3.0 a QuickCharge 4+ do 18W. Redmi Note 7 ponúka batériu s kapacitou 4,000mAh s podporou QuickCharge 4 do 10W.

Redmi Note 7 Pro   Redmi Note 8 Pro

Tak teda ktorý?

Ako môžete vidieť vyššie, tak Redmi Note 8 Pro prešiel nie len kozmetickými, ale aj reálnymi zmenami k lepšiemu. Tažke ak plánujete kúpu jedného z týchto dvoch zariadení, a máte možnosť si priplatiť približne 50 až 70€, tak potom je pre Vás jednoznačne lepšou voľbou novšia generácia.


Via gadgetstouse.com

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close