SpravodajstvoXiaomi

Redmi Note 10T v európskej verzii predstavia už o pár dní: Príde však na Slovensko?

Redmi Note 10T bude dostupným smartfónom s 5G konektivitou určený pre Európu. Bude však vôbec distribuovaný na Slovensko?

Model Redmi Note 10T má už čoskoro doplniť úspešnú a populárnu sériu smartfónov predstavených tento rok. Označovanie písmenom T spoločnosť pritom začala už pri ôsmej generácii smartfónov, keď model Redmi Note 8T bol vylepšenou verziou základného modelu s NFC. Pri „deviatke“ však písmeno T značilo prítomnosť 5G konektivity a inak tomu nebude ani v desiatej generácii modelov. Bude však novinka vôbec dostupná na Slovensku? O dostupnosti smartfónu i jeho predstavení nás informoval portál Xiaomiadictos.com.

Predstavenie smartfónu

Doplnenie série smartfónov Redmi Note 10 sme tento rok sledovali už niekoľkokrát. Najprv sa rozšírenie týkalo modelu Poco M3 Pro, ktorý bol len redizajnovaným modelom Redmi Note 10 5G. Neskôr sa nám však séria rozrástla o čínsku verziu modelu Redmi Note 10 Pro 5G, ktorý zatiaľ dostupný v našich končinách nemáme. Jeho predstavenie sa však chystá pod názvom Poco X3 GT v blízkej dobe. Čo za model je však Redmi Note 10T?

Ani v prípade smartfónu s označením T nejde o nový model. Má ísť len o ďalšiu verziu modelu Redmi Note 10 5G, ktorý je vybavený čipsetom MediaTek Dimensity 700 a medzi jeho prednosti patrí napríklad 5000mAh batéria. Nový Redmi Note 10T, ktorý môže získať nejaké zmeny oproti pôvodnému modelu, bude predstavený už 22.6.2021 v Rusku.

Kde bude Redmi Note 10T dostupný?

Ako ste si možno všimli, predstavovanie nového smartfónu v Rusku nie je príliš zvyčajné. V tomto prípade to však má svoje odôvodnenie, pretože pôvodný Redmi Note 10 5G v krajine prezentovaný ešte nebol. Dá sa teda s veľkou pravdepodobnosťou očakávať, že modelu Redmi Note 10T sa na Slovensku nedočkáme, nakoľko pôvodný model u nás predstavený bol. Smartfón s označením T bude teda nakoniec určený špeciálne pre európske krajiny, kde Redmi Note 10 5G nenájdeme.

Oslovil by vás takýto dostupný smartfón s 5G konektivitou, alebo je pre vás táto vlastnosť zatiaľ irelevantná? A dokážete sa ešte v tých názvoch smartfónov vyznať? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close