SpravodajstvoXiaomi

Redmi Note 10 séria sa rozrastie o dva 5G modely: Poznáme prvé informácie o ich výbave!

Redmi Note 10 séria sa chystá na debut ďalších dvoch zariadení a dopomôcť k tomu má ako Qualcomm, tak i MediaTek. Čo smartfóny ponúknu?

Séria Redmi Note 10 sa nám pomaly zamotáva a nové modely sa na nás hrnú z každého rohu. Vydané boli zatiaľ štyri modely z tejto série, v najbližšej dobe však očakávame rozrastenie série a spoločnosti má dopomôcť ako Qualcomm, tak i MediaTek. Informácie o novinkách s 5G konektivitou sa pomaly vynárajú, a tak sa pozrime, čo môžeme od noviniek s 5G konektivitou očakávať. Na informácie upozornil portál Gizmochina.com.

5G modely pre Čínu

Zatiaľ dostupné informácie tvrdia, že dva pripravované smartfóny s 5G konektivitou budú určené primárne pre Čínu, kde Xiaomi neplánuje predstaviť už žiadny model so 4G konektivitou. 5G tam je oveľa viac rozšírené, a preto dáva zmysel, že Xiaomi chce tieto modely spopularizovať vo všetkých triedach.

Názvy modelov by mali byť Redmi Note 10 Pro 5G, ktorý by mal podľa všetkého získať najnovší MediaTek Dimensity 900 s 5G konektivitou pre obe karty SIM. Líniu by mal dopĺňať model Redmi Note 10 Pro+ 5G s výkonnejším Dimensity 1100. 5G smartfóny by však mali prísť i ku nám, avšak pod inými názvami.

Redmi Note 10 5G séria pre Európu

Ako sme spomínali, dostupné 5G modely pod taktom Redmi sa dostanú i ku nám. Podľa všetkého však pôjde o inak vybavené modely a zatiaľ dostupné informácie spomínajú čipsety z dielne Qualcomm. Konkrétne by malo ísť o Snapdragon 750G, ktorý je určený pre cenovo dostupné smartfóny s 5G konektivitou. Rovnaký by sme našli napríklad i v smartfóne Mi 10T Lite, vieme si teda približne predstaviť, o akú výkonnostnú kategóriu pôjde.

Predstavenie modelov zatiaľ nemá oficiálny dátum, v najbližšej dobe sa však môžeme tešiť na 5G novinku od Poco s názvom Poco M3 Pro 5G. Certifikáciou prešiel i znovuobnovený model Redmi Note 8. Predstavenie ďalších „desiatok“ teda očakávame až po uvedení týchto dvoch noviniek.

Ste fanúšikmi 5G konektivity? Alebo radšej siahnete po základných modeloch zo série Redmi Note 10? Dajte nám vedieť v komentároch!

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close