SpravodajstvoXiaomi

Redmi Note 10 od Xiaomi je konečne na ceste! Tešiť sa môžeme na 5G konektivitu a naozaj nízku cenu

Po dlhých mesiacoch úplného ticha o smartfóne Redmi Note 10 sa konečne dozvedáme nové informácie, ktoré sú predzvesťou blížiaceho sa predstavenia

Spoločnosť Xiaomi, respektíve podznačka Redmi sa ešte v máji tohto roka pripravovala na predstavenie úplne nového modelového radu Redmi Note 10. Obľúbené smartfóny z radov Redmi Note sú už roky naozaj skvelými predstaviteľmi strednej triedy, pričom vždy do rúk zákazníkov prinášajú najnovšie dostupné technológie za nečakane nízku cenu. Tohtoroční predstavitelia z tohto modelového radu však nakoniec v máji na trh neprišli, pričom o existencii nových smartfónov odvtedy akoby zľahla zem. Po dlhých mesiacoch sa konečne dozvedáme nové informácie, ktoré určite potešia fanúšikov tejto značky.

Očakávaný Redmi Note 10 je na ceste

Ako informuje zahraničný portál Gizmochina odvolávajúci sa na príspevok na sociálnej sieti Weibo, smartfón Redmi Note 10 už prešiel potrebnou certifikáciou, ktorá mu umožňuje pristupovať ku mobilným sieťam. Zo zverejneného certifikátu je jasné, že modelové číslo M2007J22C patrí práve očakávanému smartfónu Redmi Note 10.

redmi note 10 ceritifkacia pre mobilne siete
Zdroj: Gizmochina / Weibo

Nový Redmi Note 10 má údajne prísť na trh s procesorom Dimensity 820 od spoločnosti MediaTek, ktorý je exkluzívne vyrábaný práve v kooperácii so spoločnosťou Xiaomi. Využitie tohto procesoru pre prípadných záujemcov znamená prítomnosť 5G modemu. Smartfón by mal ďalej ponúknuť až 8 GB RAM, 6,57-palcový FHD+ IPS LCD displej, či až 4 500 mAh batériu.

Očakávať môžeme aj vylepšený model Pro

Tak ako u predchodcov, aj séria Redmi Note 10 príde so špeciálnym vylepšeným modelom Pro. Ten by mal však oproti bežnému modelu ponúknuť identický procesor, no možno s menším výkonnostným navýšením. Najväčšou odlišnosťou by však mala byť podpora niektorých technológií, ako NFC, či podpora vyššieho nabíjacieho výkonu. O fotografickej výbave zatiaľ príliš informácií nemáme, no je vysoko pravdepodobné, že aj tento atribút bude rozlišovať bežný model od modelu Pro.

Dostupnosť smartfónu v našich končinách je zatiaľ úplnou záhadou a podobnou záhadou sú aj cenovky jednotlivých modelov. V prípade dostupnosti v našich končinách však treba počítať s cenovkou nad 200 eur, dúfajme ale, že sa výrobca pri bežnom modely zmestí do 300 eur, aby sa zachovalo označenie „dostupný smartfón“.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close