SpravodajstvoXiaomi

Redmi K40G s čipsetom od Qualcommu doplní model Ultra: Prísť má i na globálny trh!

Redmi K40G má priniesť čipset Snapdragon 870 i ďalšiu prémiovú výbavu. Premiéru bude mať po boku smartfónu Redmi K40 Ultra.

Len pred pár dňami sme vás informovali o smartfóne s názvom Redmi K40 Ultra, ktorý doplní už teraz úspešnú sériu. Ten má prísť v dvoch prevedeniach, pričom jeden z nich sa má nachádzať i na globálnom trhu. Doteraz sme počuli len o zariadení s prívlastkom Ultra, no teraz sa ozýva i jeho súrodenec s pravdepodobným názvom Redmi K40G. Ten má podľa portálu Xiaomiadictos.com prísť s čipsetom od spoločnosti Qualcomm na rozdiel od modelu Ultra. Pôjde o ďalší smartfón s prívetivou cenou dostupný na našom trhu?

Redmi K40G získa štedrú výbavu

Nečakaný smartfón v sérii s novým označením písmenkom G bude veľkým prekvapením. Nielen že získa výkonný čipset z vlajkovej línie od spoločnosti Qualcomm s označením Snapdragon 870, ale i ďalšie vychytávky, ktoré poznáme z prémiových smartfónov spoločnosti.

Za spomenutie stojí napríklad 4000mAh batéria s podporou 67W nabíjania či pamäťová konfigurácia, pričom najvyššia možná veľkosť úložiska bude 12GB pamäte RAM a 256GB interného úložiska. V kombinácii s možným virtuálnym rozšírením pamäte RAM by sme mohli získať nakoniec až 15GB pamäte RAM!

Predstavený bude i model Ultra

Označenie smartfónov Ultra bolo prvýkrát použité pre vlajkové smartfóny minulý rok pri príležitosti desiateho výročia spoločnosti. Toto označenie smartfónov však Xiaomi plánuje využiť i tento rok, keď predstavilo model Mi 11 Ultra a v sérii Redmi K40 tomu nebude inak. Vedľa modelu Redmi K40G tak bude predstavený i Redmi K40 Ultra s mierne odlišnou výbavou.

Poháňať ho má čipset MediaTek Dimensity 1200, čím sa stavia do mierne nevýhodnej pozície oproti Redmi K40G. Jeho prednosťou však bude AMOLED displej s obnovovacou frekvenciou 120Hz. Ktorý model však nakoniec uvidíme v Európe je zatiaľ záhadou. Nebolo by však prekvapením, keby sa práve model s čipsetom od spoločnosti Qualcomm objavil na našom trhu. Prísť má opäť pod krídlami spoločnosti Poco.

Pozdáva sa vám takáto výbava nových modelov zo série Redmi K40? A ktorý model tipujete i v globálnej verzii? Dajte nám vedieť v komentároch!

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close