fbpx
SpravodajstvoXiaomi

Redmi K40 Pro sa objavil na reálnej fotografii. Čo hovoríte na zaujímavý dizajn fotoaparátu?

Dizajn očakávanej vlajkovej lode K40 Pro od spoločnosti Redmi je zrejme finálne potvrdený, keďže sa objavujú aj jeho prvé reálne fotografie.

Nedávno odhalený dizajn očakávaného vlajkového smartfónu Redmi K40 Pro je zrejme definitívne potvrdený. Ako informoval portál Gizchina.com, nadchádzajúca vlajková loď Redmi K40 Pro sa objavila na prvých reálnych fotografiách, ktoré potvrdzujú úplne nový dizajn zadného fotoaparátu. Odhalené boli aj bližšie detaily fotoaparátu, o ktorých sa doposiaľ nevedelo úplne všetko.

Dizajn fotoaparátu definitívne potvrdený

Donedávna nevidený dizajn zadného fotoaparátu ide čiastočne v línii so smartfónmi Mi 11 od spoločnosti Xiaomi. Obe vlajkové série zdieľajú podobné fotoaparáty, no taktiež si jeden od druhého čiastočne vypožičiavajú dizajn. Značka Redmi sa v prípade modelu K40 Pro taktiež rozhodla pre umiestnenie jedného hlavného snímača na úplný vrch zadného fotoaparátu.

redmi k40 pro fotografia fotoaparatu
Zdroj: Gizchina / Weibo

Hlavnému 108 MP snímaču však dopomáha dvojica fotoaparátov umiestnených priamo pod hlavným snímačom, pričom štvoricu zadných snímačov dopĺňa samostatne umiestnený snímač v úplne spodnej časti displeja. Podľa doterajších informácií by malo ísť o dodatočné snímače s rozlíšeniami 13 MP, 5 MP a 2 MP, no ich bližšie špecifikácie zatiaľ nie sú známe.

Očakávané technické špecifikácie

Redmi K40 Pro by mal prísť s 6,81-palcovým AMOLED displejom s rozlíšením 1440p. Podľa všetkého by mal byť vybavený až 120 Hz obnovovacou frekvenciou, pričom sa očakáva aj podpora HDR10. Očakávať môžeme aj špičkový vlajkový procesor Snapdragon 888 od spoločnosti Xiaomi, ktorý nájdeme aj v smartfónoch zo série Mi 11 od materskej spoločnosti Xiaomi.

Redmi K40 Pro_certifikacia TENAA
via xiaomiadictos

V prípade modelu Redmi K40 Pro však bude procesoru Snapdragon 888 po výkonnostnej stránke vypomáhať až 12 GB RAM, čo je naozaj úctyhodná porcia, ktorú ocenia milovníci nekompromisného výkonu. Redmi plánuje siahnuť po batérii s kapacitou až 5 000 mAh, ktorá by mohla zabezpečiť aj viac ako jednodňovú výdrž. Stále je však reálna výdrž batérie na jedno nabitie otázna, keďže obrovská dávka výkonu v spojení s podporou 5G a špičkovým AMOLED displejom nie je zrovna energeticky úsporná kombinácia.

Predstavenie nového vlajkového smartfónu Redmi K40 Pro, ako aj jeho dostupnejšieho súrodenca Redmi K40, ktorý bude vybavený procesorom Snapdragon 870 od spoločnosti Qualcomm, by sa malo konať už 25. februára 2021. Po predstavení oboch noviniek vás budeme určite informovať o prípadnej dostupnosti či cene.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Close
Close