SpravodajstvoXiaomi

Redmi K30 5G pravdepodobne ponúkne displej, aký sme u Xiaomi ešte nevideli!

Podľa najnovších správ by smartfón Xiaomi Redmi K30 5G mohol byť vybavený displejom so zobrazovacou frekvenciou 120Hz.

Nie je žiadnym tajomstvom, že spoločnosť Xiaomi aktívne pracuje na zariadení Redmi K30 5G. Smartfón bude pravdepodobne  predstavený v priebehu prvého kvartálu budúceho roka. Prvé informácie, ktoré sa dostali v spojitosti so smartfónom na povrch hovorili o tom, že zariadenie bude disponovať podporou 5G technológie, a zároveň, že bude kompatibilné s existujúcimi 4G sieťami.

Najnovšie zahraničných portál fonearena.com prišiel so správami približujúcimi ďalšie špecifikácie. Konkrétne hovorí o  6,66“ palcovom displeji s rozlíšením 2400 x 1080 bodov. To však nie je všetko. Displej by mal disponovať obnovovacou frekvenciou 120Hz. Odvoláva sa na uniknuté fotografie smartfónu spolu aj s vybranými špecifikáciami. Len pre zaujímavosť, niekoľko týždňov dozadu sa objavilo v BETA verzii nadstavby MIUI 11 nastavenie možnosti prepnutia zorazovacej frekvencie displeja zo 60Hz na 120Hz.

Redmi-K30 specifikacie
Via Phonearena.com

Okrem toho, zariadenie ako môžete vidieť bude pravdepodobne vybavené kamerou vo forme výrezu v  pravej hornej časti displeja. Okrem výrezu, fotografie odhalili aj grafický čip Adreno 618. Spolu s  touto informáciou sa začalo špekulovať, že zariadenie by mohlo byť poháňané procesorom Qualcomm Snapdragon 730G. Pôvodne sa špekulovalo o procesore Snapdragon 735. Predošlé správy zároveň hovorili o tom, že zariadenie bude vybavené snímačom Sony IMX686 (pozn. redakcie: snímač nie je ešte oficiálne predstavený), ktorý podľa oficiálnych informácií bude disponovať rozlíšením 64-megapixelov.

Zároveň sa očakáva, že nový Redmi K30 5G ponúkne rýchle nabíjanie v  podobe 30W. Táto informácia je založená na základe nedávnej certifikácie zariadenia „M2001G7AE“, ktoré podľa popisu bude disponovať 5G technológiou. Je však možné, že spoločnosť certifikovala aj iné neznáme zariadenie. Ťažko tak dnes túto informáciu potvrdiť alebo vyvrátiť.

Xiaomi K30 5G (1)
Via Phonearena.com

Na 120Hz displeji pracujú aj ďalší výrobcovia

120Hz displeje v  segmente herných zariadení nie sú žiadnou novinkou, v kategórii masovo dostupných smartfónov sú však raritou. Na zariadení so 120Hz displejom pracujú aj viaceré ďalšie spoločnosti. Za spomenutie stojí napríklad mobilný výrobca OnePlus, ktorý by mal v  priebehu budúceho roka (pozn. redakcie: pravdepodobne počas MWC 2020) predstaviť zariadenie OnePlus 8 Pro s takto výkonným displejom. Zároveň v  spojitosti so 120Hz displejom sa spomína vo zvýšenej miere ešte aj spoločnosť Samsung so zariadením Galaxy S11.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close