Porovnanie produktovSpravodajstvoXiaomi

Redmi K20 Pro vs OnePlus 7: Pozrite si veľké porovnanie oboch zariadení

Redmi K20 Pro vs OnePlus 7: Pozrite si veľké porovnanie vlastností a špecifikácií týchto smartfónov ešte pred ich kúpou. Ktorý by ste si vybrali Vy?

V segmente smartfónov s high-end špecifikáciami a lákavou cenou moc smartfónov nenájdeme. V tejto kategórii zariadení sa viac menej venujú len spoločnosti ako Xiaomi (resp. Redmi), Oppo, OnePlus či Huawei. Nižšie sme si pre Vás preto pripravili porovnanie zariadení Redmi K20 Pro a OnePlus 7 , ktoré sú bezpochyby jednou z najlákavejších alternatív v tomto segmente s cenovkou okolo 400 až 450€.

OnePlus 7   Redmi K20 Pro

Ktorý model bude v rámci segemntu víťazom? Porovnajme si ich

Redmi K20 Pro vs OnePlus 7
Zdroj: Youtube (Beebom)

Balenie

OnePlus 7 aj Redmi K20 Pro majú viacmenej štandardné balenie obsahujúce rýchlonabíjačku, dátový kábel a obal. OnePlus 7 prichádza s 20W nabíjačkou a Redmi K20 Pro s 18W. Výhodou Redmi K20 Pro je ale podpora rýchlejšieho nabíjania a to až do 27W, ktorú Xiaomi. 

Redmi KPro vs OnePlus 7_nabijanie
Zdroj: Youtube (Beebom)

Čo sa týka obalu, Redmi K20 Pro ponúka krajší odolný plastový obal, ktorý je veľmi tenký a pri ktorom si takmer neuvedomujete, že máte niečo na telefóne a pritom ponúka výbornú ochranu. One Plus 7 obsahuje štandardný silikónový obal, ktorý by mal stačiť väčšine ľudí. Ani jeden z modelov neobsahuje v balení slúchadlá. One Plus 7 navyše adaptér pre jack.

Dizajn

Obidva modely sú moderné a atraktívne. Dizajn OnePlus 7 je skoro totožný s predchádzajúcim modelom OnePlus 6T, ale stále vyzerá sviežo. Dizajn Redmi K20 Pro je možno trochu viac moderný. Nemá zárez a kamera sa nachádza vo vysúvajúcej časti na vrchu s LED osvetlením, ktoré funguje ako notifikácia. Obidva telefóny majú snahu byť vlajkovými modelmi a preto záleží na ich vzhľade. Obidva vyzerajú dobre v ruke, pričom One Plus 7 vyzerá prepracovanejšie, ale Redmi K20 Pro vyvolá skôr „wow“ efekt tým, že neobsahuje zárez a má vysúvajúcu kameru.

Redmi K20 Pro vs OnePlus 7_selfie kamera
Zdroj: Youtube (Beebom)

OnePlus 7 v ruke pôsobí ľahšie a tenšie a Redmi K20 Pro sa drží tak pohodlne, že nebudete chcieť používať púzdro.Obidva telefóny sú vyrobené z hliníka a skla, ale odlišujú sa odolnosťou. OnePlus 7 je lepšie izolovaný voči pôsobeniu okolitého prostredia a navyše obsahuje odolnejšie Gorilla sklo verzie 6 (Redmi K20 Pro Gorilla sklo 5). Redmi K20 Pro by tak neprežil napríklad prípadný pád do bazéna.

Displej

Obidva modely obsahujú podobné AMOLED displejové špecifikácie s rozlíšením 2340×1080. Displej One Plus 7 je trochu väčší s veľkosťou 6,41 palca oproti 6,39 palca pri Redmi K20 Pro.

Redmi K20 Pro vs OnePlus 7_displej
Zdroj: Youtube (Beebom)

Obidva telefóny obsahujú možnosti prispôsobenia kvality obrazu s pokročilým režimom. Obidva majú HDR 10 displeje. Najväčšim rozdielom je zárez na displeji pri modeli One Plus 7.

Víťaz: Remíza. One Plus 7 má lepšiu kalibráciu farby a lepšie zvláda HDR video, ale Redmi K20 Pro má jasnejší displej a hlavne nemá hore zárez.

Batéria

OnePlus 7 má 3700mAh batériu kým Redmi K20 Pro má 4000mAh.  Počas testovania batérie portál gsmarena.com výsledok výdrže dopadol inak, ako by napovedala veľkosť batérie. OnePlus 7 vydržal 102 hodín, čo je iba o hodinu menej v porovnaní s Redmi K20 Pro. Druhým dychom však treba dodať, že výdrž batérie je skoro identická.

Redmi K20 Pro vs OnePlus 7_bateria
Zdroj: Youtube (Beebom)

 

Softvér

Oxygen OS na One Plus 7 je založený na bežnom Androide. Uživateľské prostredie ostáva zachované so zmenami niektorých funkcií, ktorú na bežnom Androide nenájdete. Na druhej strane MIUI je kompletne redizajnovaný Android, ktorý sa inšpiroval najmä iOS. Výber je subjektívny, a preto rozhodnutie necháme na Vás.

Redmi K20 Pro vs OnePlus 7_software
Zdroj: Youtube (Beebom)

Výkon

One Plus 7 aj Redmi K20 Pro prichádzajú s rovnakým procesorom Qualcomm Snapdragon 855 a ponúkajú na výber 6GB a 8GB RAM so 128 GB a 256 GB úložiskom. Výhodou One Plus 7 je USB 3.0, ktoré je rýchlejšie so staršim 2.1 na Redmi K20 Pro.

Redmi K20 Pro vs OnePlus 7_vykon
Zdroj: Youtube (Beebom)

Kamera

One Plus 7 ponúka jednu širokouhlú kameru so senzorom hĺbky. Redmi K20 Pro ponúka praktickejšiu kombináciu širokouhlových, ultra širokouhlových a teleobjektívov ( (pozn. red.: teleobjektív je vhodný na fotografovanie portrétov, reportážnych fotografií, fotografií prírody a krajiny). Obe kamery majú 48 MP rozlíšenie. Obe majú AI rozlíšenie okolia. Okrem toho Redmi K20 Pro obsahuje laserový autofokus.

Redmi K20 Pro vs OnePlus 7_kamera
Zdroj: Youtube (Beebom)

Kvalitu záberov ako aj videa si môžete pozrieť vo videu nižšie.

Záver

One Plus 7 a Xiaomi Redmi K 20 Pro sú si veľmi podobné čo sa týka hardvéru a softvéru. Navzájom sa predbiehajú a dopĺňajú v rôznych kategóriach. Odlišujú sa cenou. One Plus 7 je pomerne o dosť drahší. Ak je ale pre vás prioritou softvér, tak tu vyhráva Oxygen OS, ktorý je viac „user friendly“. Ťažšie rozhodnutie prichádza pri otázke hardvéru. One Plus 7 je kvalitnejší, má lepšiu prednú kameru, reproduktory a rýchlejšiu nabíjačku. Na druhej strane, Redmi K20 Pro obsahuje funkciu teleobjektívu a ultra širokouhlovú kameru. Okrem toho obsahuje aj jack na slúchadlá a nemá na displeji zárez, čo je momentálne skôr raritou. Napriek vyššej cene si myslíme, že One Plus 7 označenie „prémiový“ svojou dobre premyslenou kombináciou hardvéru a softvéru. Ak máte nižší rozpočet, potom by sme určite radšej odporúčili Redmi K20 Pro. Či už si vyberiete ktorýkoľvek z dvojice One Plus 7 Pro a Redmi K20 Pro, v obidvoch prípadoch dostanete do ruky kvalitný telefón, ktorý vydrží roky za dobrú cenu. A presne o tomto je tento segment.

Nižšie môžete si môžete porovnať aktuálnu cenu oboch zariadení v obchode GeekBuying.com, ktorý ponúka doručenie na Slovensko prostredníctvom dopravy EU Prioty Line bez ďalších poplatkov ako je CLO a DPH.

OnePlus 7   Redmi K20 Pro


Via gsmarena.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close