Pracovné ponuky
SpravodajstvoXiaomi

Redmi K20 bude disponovať lepším skenerom odtlačkov prstov v displeji ako vlajková loď Xiaomi Mi 9

V priebehu včerajšieho dňa CEO spoločnosti Redmi zdieľal niekoľko informácií týkajúcich sa zariadenia Redmi K20, na ktoré mnohí z nás netrpezlivo čakajú. Podľa doteraz známych správ sa totiž bude jednať o jeden z najvýkonnejších, ak nie najvýkonnejší, smartfón na trhu, s dostupnou cenovkou. Vráťme sa však k téme informácií, ktoré zverejnil Lu Weibing.

Skener odtlačkov prstov

CEO Redmi zverejnil na sociálnej sieti Weibo status, v ktorom opísal skener odtlačkov prstov umiestnený v AMOLED displeji. Podľa popisu, sa jedná o 7. generáciu snímača, čo vyvolalo u mnohých zvýšenú pozornosť. Dôvodom je, že vlajková loď Xiaomi Mi 9 disponuje len 5. generáciou. Nová generácia skenera odtlačkov prstov v displeji by podľa všetkého mala disponovať 30% lepšou presnosťou ako v prípade predchodcu. Okrem toho, oblasť skenovania sa zvýšila o 15%, čo bolo možné dosiahnuť pravdepodobne vďaka odstráneniu výrezu a premiestnenia prednej selfie kamery. Zároveň, oblasť skenera prichádza s ultra veľkými pixelmi 7.2μm. Lu Weibing ďalej dodáva, že snímač skenera bude vybavený novým DSP algoritmom, ktorý zvýšil rýchlosť odomknutia zariadenia o 10%. Okrem toho, bol optimalizovaný aj proces odomykania za nie ideálnych podmienok, napríklad v prípade silného priameho svetla, nízkej/vysokej teploty a podobne, kde sa úspešnosť zvýšila o 30%.

Lu Weibing Redmi K20 skener odtlackov prstov v displeji
Zdroj: via Gizchina.com

Zariadenie Redmi K20 má byť oficiálne predstavené 28. mája, ale už teraz vieme, že smartfón prinesie revolučné technológie, ktoré by sme len ťažko hľadali v iných, a pravdepodobne drahších zariadeniach. Pravdepodobne píšeme úmyselne, totiž cena smartfónu Redmi K20 nie je aktuálne známa, ale očakáva sa, že bude stáť v rozmedzí 300€ až 450€.

Zdroj: Weibo via Gizchina.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close