SpravodajstvoXiaomi

Redmi 10X: Pozrite si veľký prehľad doteraz známych špecifikácií jedného z najočakávanejších 5G smartfónov

Pozrite si doteraz známe špecifikácie smartfónu Redmi 10X, ktorý má byť predstavený už v priebehu zajtrajšieho dňa

Zariadenie Redmi 10X má byť predstavené už v priebehu zajtrajšieho dňa. Prezradil to plagát zverejnený spoločnosťou ešte 18. mája. Medzičasom však spoločnosť zdieľala viacero informácií, ktorých prehľad si môžete pozrieť nižšie.

Redmi 10X oficialny termin predstavenia
Zdroj: Redmi (Weibo)

Redmi 10X: Najdostupnejší 5G smartfón?

Zariadenie podľa zverejnených informácií má byť poháňané procesorom od spoločnosti MediaTek, konkrétne modelom Dimensity 820. Podľa AnTuTu tento procesor dosahuje viac ako 415-tisíc bodov (na prvom obrázku nižšie môžete vidieť oficiálne zdieľaný informačný plagát spoločnosťou Redmi a na druhom výsledky z AnTuTu). Jeho ekvivalentom a hlavnou konkurenciou z procesorov Qualcomm je tak Snapdragon 765G. Okrem iného procesor podporuje aj 5G technológiu.

Výkonný grafický čip

Redmi ďalej odhalilo, že zariadenie bude vybavené výkonným grafickým čipom. Konkrétne Mali-G57. Znamená to, že v kombinácii s procesorom Dimensity 820, telefón bude vhodným aj pre hráčov mobilných hier.

Redmi 10X_graficky cip Mali-G57
Zdroj: mi.com

Dve SIM karty s podporou 5G

Ďalší status spoločnosti Redmi odhalil, že smartfón bude vybavený 2-aktívnými SIM kartami s podporou 5G technológie.

Redmi 10X_podpora 2 SIM kariet s 5G
Zdroj: Redmi (Weibo, Preložené cez Google Translate)

AMOLED displej

Ďalšia vítaná zmena oproti predošlej generácií smartfónov je určite typ použitého displeja. Redmi odhalilo, že smartfón bude vybavený AMOLED displejom. Vzhľadom na absenciu čítačky v bočnej stene zariadenia a v zadnej stene, môžeme zároveň očakávať jej umiestnenie v displeji smartfónu.

Redmi 10X_AMOLED displej odhaleny
Zdroj: Redmi (Weibo)

30-násobné priblíženie

Redmi ďalej odhalilo, že fotoaparát vďaka kombinácií digitálneho a optického priblíženia je schopný až 30-násobného priblíženia.  Známa leakerka informácií (Xiaomimishka) ďalej poodhalila, že zariadenie bude vybavené optickou stabilizáciou obrazu a teleobjektívom. Okrem iného dodala, že smartfón bude vybavený batériou s kapacitou 4 500mAh s podporou rýchleho nabíjania pri výkone 33W. Nemal by chýbať ani IR senzor, NFC a 3,5 jack pre slúchadlá.

1-dňová výdrž batérie

Redmi ďalej prostredníctvom generálneho riaditeľa spoločnosti, Lu Weibing, poodhalilo, že smartfón spotrebuje približne o 20% energie viac v porovnaní so 4G zariadeniami. Druhým dychom však dodáva, že vďaka optimalizácií jednotlivých procesov a vyššej kapacite batérie, zariadenia dosahuje 1-dňovú výdrž.

Redmi 10X_bateria
Zdroj: Lu Weibing(Weibo)

IP53 certifikácia

Ďalší zo statusov Lu Weibinga poodhalil, že smartfón bude disponovať IP53 certifikáciou. Znamená to zvýšenú odolnosť voči prachu a vode.

Redmi 10X_vodeodolnost
Zdroj: Lu Weibing (Weibo)

Tak ako je u značky Redmi zvykom, tak cena smartfónu by mala byť veľmi atraktívnou. Spoločnosť zároveň viackrát komunikovala, že smartfón bude primárne určený pre mladých ľudí, a to ako cenou, tak aj technológiami.

Zdroj: Weibo (Lu Weibing), Weibo (Redmi)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close